Slovenské železnice predávajú polikliniku vo Zvolene, zbavujú sa trvalo nepotrebného majetku

138834308_3765602846835017_1440457658830567926_n.jpg
Predajom majetku železnice reagujú na závery projektu "Lepšie fungovanie Železníc Slovenskej republiky“. Foto: www.facebook.com

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vyhlásili ponukové konanie formou elektronickej aukcie na odpredaj nehnuteľností železničnej polikliniky vo Zvolene. Po poliklinike v Žiline ide o druhý objekt železníc, ktorý v rámci racionalizácie rozsahu nehnuteľností a znižovania nákladov na správu železnice ponúkajú k predaju.

Železnice o tom informovali vo štvrtok s tým, že tak reagujú na závery projektu „Lepšie fungovanie Železníc Slovenskej republiky,“ ktorý v roku 2019 zverejnil Útvar hodnoty za peniaze na ministerstve financií po ukončení previerky v spoločnosti.

Jedným z prijatých opatrení bola úloha efektívne odpredať trvalo nepotrebný majetok a tým znižovať prevádzkové náklady na jeho správu a údržbu. „Zároveň je potrebné efektívne kapitalizovať ostatný majetok, ktorý nesúvisí s hlavnou činnosťou ŽSR, teda správou a údržbou železničnej infraštruktúry,“ povedal generálny riaditeľ ŽSR Miloslav Havrilla.

„Takýmto trvalo nepotrebným majetkom sú aj nehnuteľnosti zdravotníckych zariadení ŽSR, ktorých proces postupného odčleňovania sa začal už v roku 2005, a to formou prenechania týchto nehnuteľností do prenájmu licencovaným poskytovateľom zdravotníckej starostlivosti,“ dodal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky