Slovensko je pre Spojené arabské emiráty zelené, bratislavské letisko sa pokúša o obnovu letov

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave má stále záujem o obnovu leteckého spojenia s Dubajom v Spojených arabských emirátoch (SAE). „Aj v súčasnosti o obnovení leteckého spojenia Bratislava – Dubaj prebiehajú rokovania, zatiaľ však o opätovnom spustení tejto pravidelnej linky nemáme žiadne potvrdené informácie,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca bratislavského letiska Matúš Hrabovský.

„Letisko aktívne sleduje pandemické opatrenia jednotlivých krajín a tým si uvedomuje aj možnosti leteckých spoločností obnoviť ďalšie spojenia,“ poznamenal hovorca. V období pred začiatkom pandémie koronavírusu letecké spojenie prevádzkoval flydubai so základňou práve v Dubaji.

Slovensko je pre SAE zelené

Do Dubaja sa letecky možno dostať napríklad zo susedných krajín – z Viedne, Budapešti či Prahy. Podľa portálu pražského letiska z českej metropoly do Dubaja lieta spoločnosť Emirates, spojenie na tejto trase plánujú obnoviť flydubai (od 23. septembra) a Smartwings (od 20. októbra).

Viac o téme: Koronavírus

Spojené arabské emiráty od začiatku septembra zaradili Slovensko na zoznam zelených krajín. V Dubaji, najväčšom meste a hlavnom obchodnom centre SAE, sa navyše 1. októbra 2021 začína svetová výstava Expo aj s účasťou Slovenska a potrvá do 31. marca 2022.

Zaočkovaní nemusia ísť do karantény

Občania Slovenska zaočkovaní niektorou z vakcín proti COVID-19, schválených Svetovou zdravotníckou organizáciou, môžu vstúpiť do emirátov bez karanténnych opatrení.

„Aj naďalej platí povinnosť vykonať PCR test pred cestou (najviac 72 hodín), ktorý je kontrolovaný pred nástupom do lietadla. Všetci prichádzajúci budú po prílete testovaní PCR metódou priamo na letisku (zatiaľ bezplatne) a výsledok im bude doručený formou SMS správy,“ informovalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR na svojom webe.

Naďalej podľa rezortu diplomacie platí povinnosť nosenia rúšok a dodržiavania odstupu. Pre nezaočkovaných sa pravidlá cestovania a karantény do jednotlivých emirátov SAE nemenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matúš Hrabovský
Firmy a inštitúcie EmiratesflydubaiLetisko M. R. ŠtefánikaMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SRSmartwings