Slovenskú správu ciest povedie nový generálny riaditeľ, Tvrdoňovú nahradil Rybárik

Obchvat, diaľnica
V príprave výstavby diaľnice D3 na Kysuciach došlo k ďalšiemu zdržaniu. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Generálnym riaditeľom Slovenskej správy ciest (SSC) sa stal Ivan Rybárik na základe výsledkov výberového konania, ktoré sa konalo 28. októbra. Do výberového konania sa prihlásili dvaja uchádzači, pričom sa na ňom obaja aj zúčastnili.

Ako vo štvrtok informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR, Rybárik v minulosti pôsobil ako investičný riaditeľ SSC a po májovom odvolaní generálnej riaditeľky Martiny Tvrdoňovej bol dočasne poverený vedením SSC.

Rybárika čaká náročná úloha

„Generálneho riaditeľa čaká náročná úloha zefektívniť procesy v Slovenskej správe ciest a najmä pokračovať vo veľkoplošných opravách ciest prvej triedy. Za štyri roky plánujeme opraviť približne 600 kilometrov ciest,“ povedal minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Samotné opravy podľa ministerstva pokračujú rýchlejšie ako sa očakávalo, hotová je už viac ako štvrtina úsekov, presne 152 kilometrov, a ďalších 80 kilometrov sa aktuálne rekonštruuje, pričom hotové majú byť ešte tento rok.

Predošlá riaditeľka slabo komunikovala

Minister dopravy odvolal v máji tohto roka generálnu riaditeľku SSC Martinu Tvrdoňovú, ktorá bola vo svojej funkcii približne rok. Zdôvodnil to tým, že išlo o jeho manažérske rozhodnutie, keďže od šéfky SSC očakával väčší výkon a dosiahnutie väčších zmien, ktoré bolo potrebné urobiť.

Doležalovi prekážala aj slabá komunikácia s verejnosťou či samosprávami. Vedením SSC vtedy dočasne poveril Ivana Rybárika, ktorý bol dovtedy investičným riaditeľom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalIvan RybárikMartina Tvrdoňová
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRSSC Slovenská správa ciest