Slovinsko zavádza elektronické diaľničné známky, nálepky kúpite už len do februára

Diaľnica D1
Zavádzanie elektronickej diaľničnej známky bude prebiehať v dvoch etapách. Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo.

Slovinsko s platnosťou od 1. decembra spúšťa elektronický systém diaľničných známok pre osobné motorové vozidlá triedy 1, 2A a 2B. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Známky budú zavádzať v dvoch etapách

Zavedenie elektronických diaľničných známok sa udeje v dvoch etapách. V prvej od 1. decembra bude možné zakúpiť ročnú diaľničnú známku pre osobné autá triedy 1, 2A a 2B a polročnú známku pre motocykle triedy 1.

„Aktuálne ročné a polročné diaľničné známky vo forme nálepky zostávajú v platnosti do 31. januára 2022, nebude ich však možné už od 1. decembra ďalej zakúpiť,“ spresňuje rezort diplomacie. Týždenné a mesačné diaľničné známky vo forme nálepky sa budú naďalej používať, avšak len do 31. januára 2022.

Nálepkovým známkam úplne odzvoní

V druhej etape zavádzania elektronických diaľničných známok bude od 1. februára 2022 dostupná elektronická známka týždenná pre motorové vozidlá triedy 1, 2A a 2B a mesačná pre autá triedy 2A a 2B.

„Od 1. februára 2022 sa končí platnosť všetkým diaľničným známkam vo forme nálepky pre osobné motorové vozidlá a platné budú už len elektronické diaľničné známky. Pre motorové vozidlá s maximálnou nosnosťou nad 3,5 tony naďalej platí elektronický mýtny systém DarsGo,“ uzatvára MZVEZ SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí