Southwest Airlines môže od zamestnancov žiadať, aby sa dali zaočkovať. Rozhodol o tom federálny súd

Southwest Airlines, Boeing 737 Max 8
Boeing 737 Max 8 leteckej spoločnosti Southwest Airlines. Foto: SITA/AP

Letecký prepravca Southwest Airlines môže od svojich zamestnancov v rámci bezpečnostných opatrení požadovať, aby sa nechali zaočkovať proti koronavírusu.

Rozhodla o tom v stredu federálna sudkyňa, ktorá zamietla žiadosť odborového zväzu pilotov spoločnosti o zablokovanie jej vakcinačného mandátu. Spoločnosť je v záujme zvýšenia bezpečnosti a udržania prevádzky oprávnená požadovať očkovanie, uviedla sudkyňa Barbara Lynnová.

Výzva pre zamestnancov

Letecká spoločnosť Southwest Airlines vyzvala svojich zamestnancov, aby sa nechali zaočkovať proti koronavírusu. Reagovala na požiadavku administratívy prezidenta Joea Bidena, ktorá žiada od všetkých dodávateľov služieb federálnej vláde vrátane leteckých prepravcov zavedenie vakcinačných mandátov.

Prepúšťať sa nebude

V posledných dňoch Southwest Airlines požiadavku zmiernili s tým, že neprepustia pracovníkov, ktorí ju nesplnia. Spoločnosť vyzvala zamestnancov, ktorí majú námietky proti očkovaniu, aby požiadali o výnimku zo zdravotných alebo náboženských dôvodov.

Na predloženie dokladu o očkovaní alebo podanie žiadosti o výnimku majú zamestnanci spoločnosti so sídlom v Dallase čas do 24. novembra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Joe Biden
Firmy a inštitúcie Southwest Airlines