Spojené arabské emiráty začnú prevádzkovať lety do Izraela, z Abú Zabí bude dôležitý cestovný uzol

Etihad Airways
Lety firmy Etihad Airways odštartujú na jar, ale nákup leteniek je už možný prostredníctvom jej internetovej stránky. Foto: SITA/AP

Národný letecký prepravca Spojených arabských emirátov (SAE) Etihad Airways v pondelok oznámil, že na jar začne prevádzkovať denné letecké spojenie s Tel Avivom. Považuje sa to za krok, ktorý prehĺbi kontakty medzi SAE a Izraelom po tom, ako sa obe krajiny dohodli na normalizácii vzťahov.

Priame lety medzi hlavným mestom SAE Abú Zabí a Tel Avivom sa začnú 28. marca, čo poskytne „obyvateľom SAE príležitosť spoznávať izraelské historické miesta, pláže, reštaurácie a nočný život,“ uviedla vo vyhlásení štátna letecká spoločnosť Etihad Airways. Nákup leteniek je už možný prostredníctvom internetovej stránky firmy Etihad.

Dohodu o nadviazaní diplomatických vzťahov, ktorú sprostredkovali USA, podpísali SAE a Izrael v septembri. Krátko potom sa na formálnom nadviazaní vzťahov s Izraelom dohodli aj Bahrajn a Sudán.

Letecká spoločnosť Etihad uviedla, že odštartovaním pravidelného leteckého spojenia s Izraelom sa Abú Zabí zmení na dôležitý dopravný uzol pre Izraelčanov cestujúcich do Číny, Indie a Austrálie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom