Spoločnosť Delta Air Lines vynaloží jednu miliardu dolárov na zníženie uhlíkových emisií

lietadlo, Delta Air Lines
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Americká letecká spoločnosť Delta Air Lines oznámila, že počas najbližších desiatich rokov investuje 1 mld. USD do opatrení zameraných na kompenzáciu uhlíkových emisií z jej lietadiel spôsobujúcich otepľovanie klímy.

Firma uviedla, že tieto peniaze budú smerovať napríklad do zvýšenia palivovej efektívnosti a do snahy na odstránenie uhlíka z atmosféry výsadbou stromov a obnovou mokradí.

Medzinárodná rada pre čistú dopravu vlani v septembri v rebríčku palivovej efektívnosti na domácich linkách v rokoch 2017 a 2018 zaradila firmu Delta na ôsme miesto v rámci 11 amerických leteckých spoločností.

Delta skončila mierne pred prepravcom American Airlines, ale za spoločnosťami Southwest a United. Na prvom mieste sa v rámci amerických aerolínií umiestnila Frontier Airlines vďaka tomu, že má novšie lietadlá, priamejšie linky a viac pasažierov na jeden let.

Delta Air Lines je podľa tržieb najväčšou leteckou firmou na svete. V roku 2019 dosiahla čistý zisk 4,8 mld. USD, čo bol rast o 21 percent, pri tržbách 47 mld. USD. Firma vlani použila 4,2 mld. galónov pohonných látok, čiže o 2,5 percenta viac ako v roku 2018.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Delta Air Lines