Spoločnosť GEFCO Slovakia vlani zvýšila obrat o 7,5 % na 150 miliónov eur

Foto:: gefco.net.

Generálny riaditeľ GEFCO pre Českú republiku a Slovensko Aleksander Raczynski povedal, že dcérska spoločnosť na Slovensku svojimi výsledkami opäť potvrdila pozíciu jedného z najsilnejších logistických hráčov na domácom trhu.

BRATISLAVA – Logistická spoločnosť GEFCO Slovakia, s. r. o., člen skupiny GEFCO, v minulom roku dosiahla obrat 150 mil. eur, čo je medziročne viac o 7,5 %. Generálny riaditeľ GEFCO pre Českú republiku a Slovensko Aleksander Raczynski v tejto súvislosti povedal, že uvedený výsledok radí slovenskú dcéru medzi jednu z najlepších jednotiek v rámci celej skupiny.

„Spoločnosť GEFCO na Slovensku svojimi medziročnými výsledkami opäť potvrdzuje pozíciu jedného z najsilnejších logistických hráčov na (slovenskom) trhu,“ uviedol Raczynski.

Generálny riaditeľ GEFCO pre Českú republiku a Slovensko Aleksander Raczynski. Foto: GEFCO.

Pozemná preprava je stále najvýznamnejšia

Divízia cestnej pozemnej prepravy v rámci GEFCO Slovakia podľa firmy vlani zaznamenala medziročný nárast o vyše 8 %. „Stratégia GEFCO aj v roku 2017 reflektovala potreby a charakteristiku trhu. Napriek tomu, že sa neustále zvyšuje význam železničnej prepravy, cestná pozemná preprava ešte stále predstavuje najvýznamnejšiu oblasť spoločnosti GEFCO na Slovensku,“ priblížil Bogdan Ionita, Cluster Transport & Logistics manager GEFCO pre ČR a Slovensko.

Prepravy hotových vozidiel vzrástli o pätnásť percent

Rok 2017 bol v znamení budovania a zefektívňovania logistickej siete GEFCO Slovakia. Začiatkom vlaňajška začala prevádzka v novej trnavskej pobočke spoločnosti – sklad a multibrandová skladová plocha pre automobily na rozlohe osem hektárov poskytuje komplexné služby pre logistiku hotových vozidiel.

Počet prepráv hotových vozidiel v minulom roku vzrástol o 15 % oproti roku 2016. „Nové centrum v Trnave sa vďaka komplexnosti služieb, napojeniu na dodávateľské toky a tiež vďaka výhodnej geografickej polohe stalo dôležitým distribučným centrom pre celý stredoeurópsky región, čo výrazne dopomohlo k dosiahnutým výsledkom v roku 2017 v tejto oblasti,“ poznamenal manažér logistiky hotových vozidiel v GEFCO Slovakia Miloš Mrázek.

Cestná pozemná preprava vzrástla o osem percent. Foto: gefco.net. Foto: gefco.net.

Počet zamestnancov dosiahol deväťsto

Spoločnosť v rámci rozširovania svojich pobočiek vytvorila vlani aj desiatky nových pracovných miest. Počet zamestnancov podľa firmy neustále rastie a dosiahol deväťsto. „Napriek zložitej situácii na pracovnom trhu sa nám vďaka stabilite spoločnosti GEFCO, dobrým pracovným podmienkam a starostlivosti o zamestnancov darí naberať a udržať kvalitných ľudí,“ tvrdí personálny manažér GEFCO Slovakia Stanislav Žák. „V tomto trende chceme pokračovať, keďže plánujeme ďalší kontinuálny rast počtu zamestnancov,“ dodal.

Personálny manažér GEFCO Slovakia Stanislav Žák. Foto: gefco.net.

Spoločnosť je na Slovensku štrnásť rokov

Spoločnosť GEFCO Slovakia, s. r. o., so sídlom v Bratislave bola založená v auguste 2004. V SR má trinásť pobočiek a poskytuje logistické a prepravné služby spoločnostiam v priemysle, automobilovom priemysle, maloobchode, pri jednostopových vozidlách a v elektronike. Firma má základné imanie 530,14 tis. eur, jej vlastníkom je spoločnosť GEFCO vo francúzskom Courbevoie. Hlavným dôvodom vzniku spoločnosti na Slovensku bola potreba zabezpečiť vstupnú logistiku pre automobilku PSA v Trnave a druhým zabezpečenie distribúcie nových vozidiel do siete dílerov značiek Peugeot a Citroen.

Skupina GEFCO je európskym lídrom v automobilovej logistike a jedným z najväčších desiatich globálnych partnerov v riešeniach multimodálneho dodávateľského reťazca. Má zastúpenie v 47 krajinách, zahŕňa vyše tristo miest a 13 tisíc zamestnancov. Skupina dosiahla v roku 2017 obrat vo výške 4,4 mld. eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom