Spoločnosť Ryanair obnovila letecké spojenie Bratislavy s Bruselom, plánuje zaviesť aj nové linky

Ryanair
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave je znovu možné využívať pravidelné spojenie do Belgicka. Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair obnovila linku zo slovenskej metropoly na Letisko Brusel-Charleroi takmer po jeden a pol roku od jej pozastavenia 13. marca 2020, kedy pre mimoriadnu situáciu v súvislosti s pandémiou koronavírusu vstúpil do platnosti úplný zákaz civilných letov na Slovensko.

Obnovené letecké spojenie je v prevádzke od začiatku augusta štyrikrát v týždni, írsky dopravca ho zabezpečuje tradične lietadlom Boeing 737-800 v pondelok, stredu, piatok a nedeľu. Linka mala pôvodne začať opäť fungovať až od septembra. Jej otvorenie o mesiac skôr je podľa bratislavského letiska príjemným prekvapením a potvrdzuje, ako výrazne obnovu liniek ovplyvňuje uvoľňovanie epidemiologických opatrení na hraniciach.

Mimoriadne obľúbená linka

„Linka do Bruselu zvykla v minulosti počas letných mesiacov naopak fungovať v obmedzenom režime, keďže v Európskom parlamente je letná prestávka. Jej obnovu zo strany spoločnosti Ryanair ešte v priebehu tohto leta preto vnímame naozaj pozitívne,“ uviedol v stredu pre agentúru SITA hovorca bratislavského letiska Matúš Hrabovský.

Táto linka bola predtým v prevádzke nepretržite od roku 2009, v minulosti vzhľadom na jej percentuálnu vyťaženosť pravidelne patrila medzi najvyhľadávanejšie letecké spojenia z Bratislavy. „Predpokladáme, že linka bude populárna aj v tomto roku, najmä pre priaznivú epidemiologickú situáciu v tejto krajine a relatívne mierne podmienky vstupu pre občanov Európskej únie,“ podotkol hovorca letiska.

Letisko Brusel-Charleroi leží 45 kilometrov južne od miliónovej belgickej metropoly a sedem kilometrov severne od dvestotisícového Charleroi.

Zvažujú zavedenie nových liniek

Ryanair už na bratislavskom letisku obnovil väčšinu svojich pravidelných liniek. V letnej sezóne 2019 ich prevádzkoval spolu 26, v lete 2020, tesne po prvej vlne pandémie, dvanásť. Obnovenie ďalších liniek sa očakáva priebežne podľa uvoľňovania opatrení na hraniciach.

„Aktuálne so spoločnosťou Ryanair dokonca prebiehajú diskusie o určitej obmene a zavedení úplne nových liniek počas zimy, ktoré tento dopravca z bratislavského letiska ešte nelietal. Tieto informácie však nemôžeme konkretizovať skôr ako urobí oficiálne vyhlásenie dopravca,“ dodal Hrabovský.

V konečnom dôsledku bude podľa neho všetko závisieť od vývoja epidemiologickej situácie a opatrení, ktoré budú platiť na jeseň a v zime.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matúš Hrabovský
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. ŠtefánikaRyanair