Spoločnosť Ryanair zabezpečí z bratislavského letiska desiatky letov týždenne, cestujúci poletia do Kodane či Záhrebu

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair bude z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave cez letnú letovú sezónu prevádzkovať 21 pravidelných liniek.

Ich súčasťou je podľa írskych aerolínií päť nových spojení slovenskej metropoly so Sofiou, s Kodaňou, Lanzarote (jeden z Kanárskych ostrovov), Trapani a Záhrebom.

Takmer 60 letov týždenne

Na pravidelných linkách z bratislavského letiska bude Ryanair zabezpečovať takmer 60 letov týždenne, uviedla obchodná a marketingová manažérka spoločnosti pre strednú Európu a Balkán Olga Pawlonka.

Najväčší letecký dopravca v Európe a na Slovensku umiestnil na svoju základňu na letisku v Bratislave dve bázované lietadlá, čo znamená 60 pracovných miest priamo v letectve a vyše sedemsto súvisiacich pozícií na letiskách v zahraničí, vrátane bratislavského.

Mnoho cestujúcich ročne

„Ryanair je pre Letisko M. R. Štefánika dlhodobý a stabilný partner, ktorý prináša letisku, a teda i mestu, množstvo cestujúcich ročne,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva bratislavského letiska Dušan Keketi.

Dúfa, že cestujúci po dlhom období pandémie koronavírusu a obmedzení letov a cestovania využijú možnosti leteckých spojení z ich letiska na nových linkách aj do dovolenkových prímorských letovísk, napríklad v Grécku, Bulharsku, na Cypre, v Španielsku, Taliansku či Turecku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan KeketiOlga Pawlonka
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. ŠtefánikaRyanair