Spoločnosť Southwest Airlines zredukuje svoje lety, firma bojuje s akútnym nedostatkom zamestnancov

Southwest Airlines, Boeing 737 MAX
Stroj Boeing 737 MAX spoločnosti Southwest Airlines. Foto: archívne, SITA/AP

Americká letecká spoločnosť Southwest Airlines zredukuje počet letov počas zvyšku tohto roka. Firma uviedla, že v septembrovom cestovnom poriadku zruší 27 letov denne čiže necelé jedno percento a od začiatku októbra do 5. novembra zníži počet letov o 162 denne čiže o 4,5 percenta. Počas novembra a decembra prepravca očakáva podobnú redukciu počtu letov okrem obdobia sviatkov.

Pravdepodobným dôvodom znižovania počtu letov je to, že Southwest Airlines nemá dostatok personálu. Odborový zväz pilotov tento mesiac povedal, že bez redukcie cestovného poriadku budú prevádzkové problémy firmy pokračovať. Spoločnosť Southwest vo štvrtok uviedla, že „agresívne“ prijíma zamestnancov. Nedávno začala ponúkať odmeny zamestnancom, ktorí jej odporučia nových pracovníkov.

Redukcia letov firmy Southwest prichádza dva týždne po tom, ako upozornila, že v treťom kvartáli pravdepodobne nedosiahne zisk bez federálnej pomoci v oblasti nákladov na mzdy. Letecká spoločnosť zároveň zhoršila prognózu svojich príjmov, pretože predaj leteniek sa spomalil po tom, ako delta variant koronavírusu spôsobil rast počtu ochorení COVID-19.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Southwest Airlines