Sprísnené bezpečnostné opatrenia pri letoch do USA z krajín Blízkeho východu

Pre cestujúcich do USA leteckými spoločnosťami Emirates, Qatar Airways, Egyptair, Saudi Arabia Airlines, Royal Maroc platia bezpečnostné obmedzenia týkajúce sa elektronických prístrojov a zariadení na palube lietadiel. Ilustračné foto: Pixabay.com.

Podobné obmedzenia na elektroniku a zvýšené bezpečnostné opatrenia zavádzajú aj britské úrady.

BRATISLAVA 14. júla (SITA) – Slovenské ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí upozorňuje občanov cestujúcich do USA leteckými spoločnosťami Emirates, Qatar Airways, Egyptair, Saudi Arabia Airlines, Royal Maroc na bezpečnostné obmedzenia týkajúce sa elektronických prístrojov a zariadení na palube lietadiel.

Na základe rozhodnutia úradov USA si nebudú môcť cestujúci týchto leteckých spoločností smerujúci do USA zobrať so sebou na palubu žiadne elektronické zariadenia väčšie ako mobilný telefón a životne dôležité zdravotnícke prístroje.

Obmedzenie pre lety do USA sa týka šiestich letísk

Ostatná elektronika, ako sú notebooky, tablety, čítačky, fotoaparáty, DVD prehrávače, digitálne hry a podobne, budú musieť byť v batožine, ktorú pri check-ine odovzdajú. Upozornenie sa nachádza na internetovej stránke ministerstva.

Letiská, ktorých sa obmedzenie na letecké spoje uvedených spoločností do USA týka, sú Dubaj- Dubai International Airport (DXB) v Spojených arabských emirátoch, Doha – Hamad International Airport (DOH) v Katare, Káhira – Cairo International Airport (CAI) v Egypte, Rijád a Džidda – King Abdul-Aziz International Airport (JED), King Khalid International Airport (RUH) v Saudskej Arábii a Casablanca – Mohammed V Airport (CMN) v Maroku.

Tieto obmedzenia pôvodne zahŕňali aj kuvajtské, jordánske a turecké aerolínie a letiská, na ktoré sa už ale v súčasnosti nevzťahujú.

Britské bezpečnostné opatrenia platia pre pätnásť aerolínií

Podobné obmedzenia na elektroniku a zvýšené bezpečnostné opatrenia zavádzajú aj britské úrady v prípade letov do Británie 15 leteckých spoločností z týchto krajín: Turecko, Egypt, Saudská Arábia, Tunisko, Jordánsko a Libanon.

Cestujúcim využívajúcim služby niektorej z uvedených spoločností a odlietajúcim do USA alebo Británie z jednej z uvedených krajín MZV odporúča, aby pred odletom kontaktovali svoju leteckú spoločnosť a preverili si detaily.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom