Stará "panelka" na Koniarekovej a Zavarskej ulici je minulosťou, Trnavská župa dokončila rekonštrukciu

Cesta, rekonštrukcia
Opravený úsek cesty III/1279 v Trnave. Foto: www.facebook.com

Trnavský samosprávny kraj dokončil rekonštrukciu 1,6 kilometra dlhého úseku cesty III/1279 v Trnave. Obnova cesty na Koniarekovej a Zavarskej ulici stála 551-tisíc eur. Vlastníkom cesty je Trnavský samosprávny kraj, aj keď sa cesta nachádza v intraviláne krajského mesta.

Mesto Trnava sa čiastočne tiež podieľalo na financovaní tejto dlho očakávanej rekonštrukcie, mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo príspevok 60-tisíc eur.

„Zrekonštruovali sme vyťažený úsek medzi obchvatom a centrom Trnavy. Stavebné práce boli koordinované s mestom Trnava, Trnavskou vodárenskou spoločnosťou a investorom novej obytnej zóny. Teším sa, že stará „panelka“ na Koniarekovej je minulosťou. Zmodernizovaný úsek je komfortnejší a bezpečnejší. Pribudol ostrovček, priechody pre chodcov a lepšie verejné osvetlenie,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Riaditeľ Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja Dalibor Trebichalský v súvislosti s rekonštrukciou tejto cesty informoval, že pôvodný materiál bol recyklovaný a znovu použitý, čím došlo k zníženiu množstva stavebného odpadu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dalibor TrebichalskýJozef Viskupič
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)