Štát by nemal mať prehnané očakávania, o menšinové podiely v SADkách nemusí byť veľký záujem

SAD Prievidza, autobus
Na predaj je aj menšinový podiel štátu v SAD Prievidza. Foto: www.facebook.com

Prezident Zväzu autobusovej dopravy (ZAD) Peter Sádovský nepredpokladá veľký záujem o kúpu menšinových podielov štátu v spoločnostiach Slovenská autobusová doprava Dunajská Streda, a. s. (SAD Dunajská Streda), SAD Prievidza, a.s., a SAD Humenné, a.s.

Ako uviedol pre agentúru SITA, hoci záujem si netrúfa predpovedať, ale vzhľadom na to, že ide o minoritné podiely v odvetví, ktoré prechádza zmenami, podľa neho netreba mať prehnané očakávania o vysokom záujme.

Šéf ZAD sa podobne vyjadril aj k možnému odpredaju minoritných štátnych podielov v ďalších autobusových spoločnostiach, zabezpečujúcich najmä verejnú autobusovú dopravu v regiónoch na objednávku samosprávnych krajov.

Predaj je možný, hovorí sa o ňom už dlhé roky. Otázkou je však reálny záujem investorov z uvedených dôvodov,“ dodal. Sádovský.

Ponuka je transparentná

Štátna spoločnosť MH Manažment, a. s., minulý týždeň vyhlásila verejné súťaže na predaj celých svojich menšinových podielov v uvedených troch autobusových spoločnostiach.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sádovský
Firmy a inštitúcie MH manažmentMH Ministerstvo hospodárstva SRSAD Dunajská StredaSAD HumennéSAD PrievidzaZAD Zväz autobusovej dopravy