Štát ušetrí nemalé peniaze, projektová príprava diaľnice D3 bude financovaná z eurofondov

diaľnica
Diaľnica cez Zemplín môže byť realitou. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Projektová príprava pre diaľničný úsek D3 Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto bude financovaná z európskych fondov, čím sa ušetria finančné zdroje štátneho rozpočtu.

Umožní to podpis zmluvy medzi ministerstvom dopravy a výstavby a Národnou diaľničnou spoločnosťou (NDS) o nenávratnom finančnom príspevku vo výške 2 miliónov eur na projektovú dokumentáciu pre predmetný diaľničný úsek. Dokumentácia bude podkladom pre verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby.

Podľa ministerstva dopravy podpisom zmluvy s diaľničiarmi sa vytvoril aj priestor na spustenie stavebných prác na diaľnici D3, ktorá je prioritou rezortu pre programové obdobie 2021 až 2023. Ako uviedla pre agentúru SITA Eva Žgravčáková, vedúca oddelenia komunikácie NDS, zmluva bola podpísaná ešte v pondelok 15. marca.

Predmetom žiadosti o nenávratný finančný príspevok bolo financovanie dokumentácií potrebných pre ďalšie pokračovanie v príprave spomínaného úseku do výstavby. Ide o dokumentáciu na územné rozhodnutie, dokumentáciu na stavebné povolenie, dokumentáciu stavebného zámeru a dokumentáciu na ponuku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Žgravčáková
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRNárodná diaľničná spoločnosť (NDS)