Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesty
Ilustračné foto: SITA.
22. 08. 2018 16:47 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA

Štát uvoľní na rekonštrukciu cesty Senec – Viničné – Pezinok do 7,2 milióna eur

Rozhodla o tom vláda na návrh ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka. Obnova regionálnej cesty je potrebná pre zlý stav vozovky a nepriaznivú dopravnú situáciu. Ide o najzaťaženejšiu cestu II. triedy v Bratislavskom kraji.

Štát poskytne Bratislavskému samosprávnemu kraju (BSK) na rekonštrukciu cesty druhej triedy II/503 Senec – Viničné – Pezinok peniaze vo výške do 7,2 mil. eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Rozhodla o tom v stredu vláda na návrh ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka.

Obnova regionálnej cesty je potrebná pre zlý stav vozovky a nepriaznivú dopravnú situáciu v uvedenej lokalite. Ide o najzaťaženejšiu cestu II. triedy v Bratislavskom kraji. Ministerstvo financií SR má uvoľniť schválenú sumu pre Ministerstvo dopravy a výstavby SR a to má peniaze poskytnúť Bratislavskému kraju.

Neštandardný postup

Minister dopravy priznal, že uvoľnenie peňazí zo štátneho rozpočtu na cestu vo vlastníctve Bratislavského kraja je neštandardný postup. „Cesta Senec – Pezinok je v strašne zlom stave,“ povedal Érsek po rokovaní vlády. „Je to neštandardný postup, viem to a preto som sa tak rozhodol,“ uviedol minister dopravy. Cesta by podľa neho mala byť zrekonštruovaná čo najskôr, dovtedy, kým sa naplno rozbehne výstavba prepojenia diaľnice D1 s novým úsekom D4 na rozostavanom juhovýchodnom obchvate Bratislavy v rámci PPP projektu D4/R7.

Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek. Foto: SITA/Diana Černáková.
Zvýšená intenzita nákladnej dopravy

Cestná komunikácia bude rekonštruovaná v dĺžke 8,9 kilometra vrátane intravilánu Viničného, a to v úseku medzi mimoúrovňovou križovatkou diaľnice D1 s cestou II/503 v okrese Senec a križovatkou ciest II/502 a II/503 v intraviláne Pezinka.

„S rozvojom daného územia nepriamo úmerne narastá zaťaženie lokality zvýšenou intenzitou cestnej premávky, hlavne nákladných motorových vozidiel z priľahlých logistických parkov, ktorých premávka sa neustále zvyšuje a zaťažuje jestvujúcu komunikáciu,“ informovalo ministerstvo dopravy a výstavby.

Ilustračné foto: pixabay.com.
Cestu by mali obnoviť do konca roka

Rekonštrukcia cesty je podľa materiálu plánovaná na štyri mesiace, od augusta do decembra tohto roka. Spoločnosť Regionálne cesty Bratislava, a. s., ako správca ciest II. a III. triedy v BSK, má na predmet zákazky Revitalizácia povrchu vozoviek II. a III. triedy uzatvorenú zmluvu o dielo s čiastkovým plnením.

Stromčeka v zmiešanej komisii nahradila Cengelová

Vláda zároveň zmenila predsedu slovenskej časti zmiešanej slovensko-maďarskej komisie pre otázky dopravy, spojov a ich infraštruktúry vytvorenej na implementáciu Zmluvy o dobrom susedstve a priateľskej spolupráci medzi Slovenskom a Maďarskom. Kabinet z uvedeného postu odvolal bývalého štátneho tajomníka ministerstva dopravy a výstavby Viktora Stromčeka a jeho miesto vymenoval súčasnú štátnu tajomníčku Ladislavu Cengelovú.

K téme

Štátne železnice zrekonštruujú nástupištia a koľaje na stanici v Košiciach z vlastných peňazí Letná zmena cestovného poriadku vlakov začne platiť v nedeľu

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X