Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vlak, interiér vlaku,
Foto: ilustračné SITA/Radoslav Maťaš
22. 07. 2019 14:08 Železničná dopravaSlovensko od NasaDoprava.skSITA

Štátne železnice dajú vyčistiť vozne, za služby by mali zaplatiť desiatky miliónov eur

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) má za čistenie koľajových vozidiel počas štyroch rokov zaplatiť spolu 28,76 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Zákazku rozdelenú na štyri časti pridelila dvom spoločnostiam – Euroclean, s. r. o., Bratislava v bratislavskom regióne a Solution, s. r. o., Košice vo zvolenskom, v žilinskom a košickom regióne.

Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej v januári tohto roka, predpokladaná cena za tieto služby bola 30 mil. eur bez DPH.

Ponuku predložili celkovo traja uchádzači

Národný vlakový osobný dopravca podpísal s vybranými dodávateľmi rámcové dohody na poskytovanie služieb čistenia železničných koľajových vozidiel. Euroclean bude pre ZSSK zabezpečovať čistenie koľajových vozidiel v regióne Bratislava za 9,37 mil. eur bez DPH.

Solution bude čistiť vozidlá celkovo za 19,39 mil. eur bez DPH, z toho v regióne Zvolen za 4,1 mil. eur, v regióne Žilina za 6,66 mil. eur a v regióne Košice za 8,62 mil. eur. Ponuku predložili celkovo traja uchádzači, pričom obaja vybratí dodávatelia len v častiach zákazky, kde uspeli, a Slovclean, a. s., v dvoch častiach pre bratislavský a zvolenský región.

Hľadá dodávateľa zabezpečovacieho systému

ZSSK vo verejnej súťaži zároveň hľadá dodávateľa vlakového zabezpečovacieho systému ETCS (Európsky železničný kontrolný systém) do 25 elektrických vlakových jednotiek – trinástich trojdielnych v dĺžke 79,7 metra a dvanástich štvordielnych v dĺžke 106,2 metra.

Za poskytnutie týchto služieb v priebehu 68 mesiacov (päť rokov a osem mesiacov) predpokladá vynaložiť predbežne 17,3 mil. eur bez DPH, investíciu chce spolufinancovať aj z prostriedkov Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020.

Lehotu na predkladanie ponúk predĺžili

Štátny dopravca predĺžil lehotu na predkladanie a otváranie ponúk v tendri zo 16. júla na 27. augusta, platiť musia minimálne do 27. augusta 2020.

Uchádzači majú preukázať, že v predchádzajúcich piatich rokoch do vyhlásenia verejného obstarávania dodali a inštalovali zabezpečovacie zariadenie ETCS do železničných koľajových vozidiel v celkovej minimálnej hodnote 3 mil. eur bez DPH.

Odporúčané články

Platy zamestnancov štátnych železníc vzrastú o desiatky eur, vedenie sa dohodlo s odborármi Medzi Veľkými Kapušanmi a Bánovcami nad Ondavou po rokoch opäť jazdia osobné vlaky

Témy

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Pellegrini podľa politologičky nemá na revoltu v Smere-SD guráž, ale odchodom zo strany môže len získať Zomrel jeden zo siedmich velikánov, Talian Gimondi ovládol všetky tri podujatia Grand Tour Národniari odmietajú Merkelovej plán na záchranu migrantov, vyhlásenia kancelárky ich znepokojili Leteckí záchranári ratovali trojročného chlapčeka, mal poranenú hlavu aj obe nohy Zomrel americký herec Peter Fonda, hviezda filmu Bezstarostná jazda

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X