Štátne železnice vypravia do Trenčína štyri mimoriadne vlaky, dôvodom je festival Pohoda

železnice festival pohoda
Foto: SITA/Železničná spoločnosť Slovensko

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) vypraví 11. a 14. júla štyri mimoriadne rýchliky v súvislosti s tohtoročným 23. ročníkom multižánrového umeleckého festivalu Pohoda 2019 v Trenčíne. Dva vlaky pôjdu na festival z Košíc a Bratislavy a dva naspäť.

Ako v utorok informoval národný osobný dopravca, nástup bude koordinovaný a v čase príchodu špeciálnych vlakov bude na trenčianske letisko posilnená kyvadlová doprava. Rovnaký systém platí pri odchode z festivalu.

Vlastný stánok

Prvé dva mimoriadne rýchliky ZSSK, ktoré sú aktuálne obsadené na 65 percent, pôjdu vo štvrtok 11. júla s odchodom z Košíc o 9:00, z Hlavnej stanice v Bratislave o 13:25 a s príchodom do Trenčína o 13:00 a 14:45.

Ďalšie dva vlaky vyrazia v nedeľu 14. júla z Trenčína – prvý s odchodom o 11:30 s príchodom do Bratislavy o 12:47, druhý odíde o 12:40 a do Košíc príde o 16:40. Kapacita vlakov je podľa dopravcu 350 miest s garantovanými miestami na sedenie. Štátny dopravca bude mať na festivale vlastný stánok.

Autobusový dopravca Slovak Lines, a. s., zabezpečí mimoriadne spoje na festival Pohoda zo šestnástich slovenských miest. Vďaka podpore Bratislavského samosprávneho kraja budú cestovné lístky na jeho území lacnejšie než ostatné.

Mimoriadne autobusy

Ako informovala spoločnosť, autobusy budú vyrážať 11. júla popoludní a dovezú návštevníkov festivalu až k severnej bráne – Gate B. Z Bratislavy, Trnavy, Piešťan, Senca a Malaciek pôjdu autobusy aj v piatok 12. júla ráno.

„Zaujímavosťou je, že po skončení festivalu, v nedeľu 14. júla, budú autobusy vyrážať dopoludnia priamo spred hlavného pódia,“ priblížila hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

Mimoriadne autobusy dopravcu budú počas festivalového víkendu premávať z Bratislavy, Senca, Malaciek, Trnavy, Piešťan, Brezna, Banskej Bystrice, Prievidze, Lučenca, zo Zvolena, Žiaru nad Hronom, z Nitry, Hlohovca, Čadce, zo Žiliny a z Púchova.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Vozárová
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko