Štrajková pohotovosť autodopravcov nehrozí, UNAS našla spoločnú reč s ministerstvom

UNAS
Foto: SITA/Nina Bednáriková

Štrajková pohotovosť ani blokády ciest zo strany autodopravcov aktuálne nehrozia. Únia dopravcov Slovenska (UNAS) a ministerstvo dopravy si po niekoľkomesačných nezhodách našli po včerajšom rokovaní ich predstaviteľov spoločnú reč.

Predseda UNAS Stanislav Skala a štátny tajomník rezortu dopravy Jaroslav Kmeť sa dohodli na pravidelných stretnutiach raz mesačne. Ako uviedol prostredníctvom sociálnych sietí Kmeť, dvere na ministerstve sú otvorene a rezort rád podá pomocnú ruku segmentu autodopravcov.

Ako Skala uviedol pre agentúru SITA, prvým krokom bude pomoc zo strany ministerstva pri rokovaniach UNAS s rezortom financií. Podľa neho jednou z možností ako pomôcť autodopravcom aj slovenskej ekonomike je vyriešiť problematiku vratiek spotrebnej dane z palív. „Ministerstvo dopravy sľúbilo maximálnu pomoc a súčinnosť pri rokovaniach s ministerstvom financií,“ dodal Skala.

Štátny tajomník Kmeť víta ochotu UNAS vecne a konštruktívne diskutovať o aktuálnych problémoch autodopravcov. Osobne ho teší, že autodopravcovia sú aktívnymi partnermi na dialóg, lebo prichádzajú s mnohými konkrétnymi návrhmi.

Aj preto chce ministerstvo dopravy spoločne s nimi za jedným stolom hľadať riešenia. UNAS privítal návrh rezortu dopravy, aby sa pravidelne každý mesiac rokovalo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Stanislav Skála
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRUNAS Únia autodopravcov Slovenska