Svetlo na konci tunela Čebrať? V južnej rúre chýba preraziť desiatky metrov, v severnej o niečo viac

Tunel Čebrať, D1 Hubová - Ivachnová
Pohľad na východný portál tunela Čebrať na úseku D1 Hubová - Ivachnová. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian

Do prerazenia južnej rúry tunela Čebrať na stavbe liptovského úseku diaľnice D1 Hubová – Ivachnová zostáva približne 45 metrov. V prípade severnej rúry tohto tunela chýba stavbárom preraziť ešte asi 125 metrov.

„Máme informácie, že do dvoch, troch mesiacov by sme mohli vidieť svetlo na konci tunela,“ očakáva predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s., (NDS) Vladimír Jacko.

NDS si svoje záväzky plní

V súvislosti s infomáciami o nepreplácaní vykonaných prác na stavbe diaľničného obchvatu Ružomberka v dĺžke takmer 15 kilometrov šéf diaľničiarov poznamenal, že NDS ako investor stavby si svoje záväzky k zhotoviteľovi plní.

„Neboli žiadne nedoplatky z našej strany. Naša spoločnosť mala všetky faktúry, ktoré boli predložené, uhradené v plnej sume. Nevidím dôvod, aby sme tieto veci ďalej rozoberali,“ uviedol v pondelok Jacko.

„Národná diaľničná spoločnosť si plnila všetky svoje záväzky a plní si ich dodnes,“ dodal.

Dopravná situácia je neznesiteľná

Druhý zástupca primátora Ružomberka Ján Bednárik informoval, že dopravná situácia v meste a dolnom Liptove je neznesiteľná. Dohodu NDS a zhotoviteľa o obnovení pozastavených stavebných prác v plnom rozsahu privítal.

Generálneho riaditeľa NDS, ministra dopravy a výstavby, resp. štátneho tajomníka požiadal o návštevu v Ružomberku.

„Aby predstavili detaily tejto dostavby a situácia na dolnom Liptove sa upokojila,“ poznamenal viceprimátor. V čase najväčších špičiek podľa neho cez Ružomberok prechádza približne 60-tisíc áut a bežne zhruba 30-tisíc. „Sme najväčšou mestskou križovatkou v rámci Slovenska,“ povedal Bednárik.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Jacko
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)