Svidník zrekonštruuje frekventovaný úsek v centre mesta

oprava cesty
Foto: ilustračné, Getty Images

V pondelok 3. augusta sa začínajú búracie práce na frekventovanom úseku v centre mesta Svidník. Práce sa budú týkať poškodenej cesty na uliciach Mládeže a Ľ. Štúra. Rekonštrukciu za 130-tisíc eur, hradenú z rozpočtu mesta, zrealizuje spoločnosť Eurovia SK, a.s. Košice.

Rekonštrukcia obsahuje dve komunikácie

Ako agentúru SITA informovala PR manažérka mesta Svidník Kristína Tchirová, rekonštrukcia sa týka celkovo 3 150 metrov štvorcových plochy a obsahuje dve komunikácie – chodník na ulici Mládeže, parkovisko a tiež vstup k vežiaku V2.

V priebehu tohto týždňa majiteľov motorových vozidiel, ktorí parkujú pred predmetnými bytovými domami, upozorňujeme, aby si preparkovali svoje vozidlá. Oprava sa bude v prvej etape búracích prác robiť postupne, preto bude aj uvoľňovanie parkoviska postupné,“ skonštatovala Tchirová.

Obyvateľov budú priebežne informovať

V pondelok rekonštrukciu začnú celoplošným frézovaním živičného krytu na všetkých objektoch stavby. „Pri výnimočných situáciách, pri ktorých budeme potrebovať koordináciu s mestskou políciou, ako je napríklad aplikácia spojovacích postrekov alebo pokládka živičných vrstiev a o čiastočných uzáveroch objektov, budeme obyvateľov priebežne informovať,“ uviedol hlavný stavbyvedúci Ján Zápotocký.

Práce na úseku Ul. Ľ. Štúra a Mládeže budú ukončené v druhej polovici septembra

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ZápotockýKristína Tchirová