Autobusová stanica Nivy nebude hotová podľa plánu, otvoria ju najskôr o rok

Termín otvorenia novej autobusovej Stanice Nivy sa posúva na jar budúceho roka
Termín otvorenia novej autobusovej Stanice Nivy sa posúva na jar budúceho roka Foto: Sita

Termín otvorenia novej autobusovej Stanice Nivy v Bratislave sa v dôsledku pandémie posúva na jar budúceho roka. Developer HB Reavis o tom informoval na svojej internetovej stránke. „S ohľadom na dopady pandémie a opatrenia štátu sa možným termínom otvorenia Stanice Nivy stáva jar 2021, keď bude projekt stavebne pripravený,“ uviedol CEO HB Reavis Slovakia Rene Popik, podľa ktorého bude veľa záležať od toho, ako sa zotaví retailové prostredie.

Pôvodne mali otvoriť už na jeseň

Pôvodným termínom otvorenia Stanice Nivy bola jeseň tohto roka. „Záver roka 2020 mal byť pre nás oslavou mnohoročnej práce. Otvorením tohto multifunkčného projektu a privítaním prvých zákazníkov sme mali zmeniť tvár Bratislavy a predstaviť jedinečný verejný priestor určený pre cestovanie, nákupy a relax,“ doplnil Rene Popik a dodal, že v dôsledku pandémie koronavírusu sa možným termínom otvorenia Stanice Nivy stáva jar budúceho roka.

„My sme, samozrejme, pripravení, vyjsť našim nájomcom maximálne v ústrety,“ uzavrel.

Stavba je takmer uzavretá

Stanica Nivy sa podľa developera mení každým dňom aj napriek súčasnej situácii. „Dokončené boli všetky oceľové konštrukcie, ktorých je dnes viac ako 4-tisíc ton. Stavba je takmer uzavretá, svetlíky, vďaka ktorým budú priestory plné prirodzeného denného svetla, sú dokončené a strešný plášť je ukončený na 95 percent. Na streche už prebiehajú práce spojené s budovaním oddychových zón,“ informoval developer a dodal, že všetky vzduchotechnické jednotky sú osadené a zapájanie ich, pracuje sa aj na vnútorných rozvodoch.

„V interiéroch sú vnútorné priečky hotové na 70 percent, začali sme klásť podlahy v pasážach, montovať podhľady a sklené zábradlia,“ doplnil developer.

Projekt Stanica Nivy zahŕňa nákupné centrum, autobusovú stanicu, gastro zónu s tržnicou a aktívnu zelenú strechu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HB Reavis