Trasy verejnej dopravy v Bratislave možno hľadať aj na Google mapách

Ilustračné foto: Dopravný podnik Bratislava.

Ľudia si tiež môžu prezerať cestovné poriadky a nájsť najvhodnejšie spojenie. 

BRATISLAVA 12. decembra (SITA) – Obyvatelia a návštevníci hlavného mesta SR Bratislavy si môžu vo svojom počítači alebo v mobile vyhľadávať trasy verejnej dopravy aj na Google mapách. Prezerať si tiež môžu cestovné poriadky a nájsť najvhodnejšie spojenie. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová s tým, že podnik spúšťa túto funkciu v spolupráci so spoločnosťou Google.

Zjednodušenie cestovania a lepšia orientácia

Nová funkcia umožňuje v Mapách Google nájsť informácie o trasách verejnej dopravy či vyhľadať konkrétne zastávky. Doteraz bolo možné v Bratislave takto vyhľadávať trasy len pre vodičov áut a pre chodcov. Podľa DPB cieľom zavedenia tejto funkcie do Máp Google je zjednodušenie cestovania v bratislavskej MHD a lepšia orientácia v hlavnom meste.

Nová funkcia umožňuje v Mapách Google nájsť informácie o trasách verejnej dopravy či vyhľadať konkrétne zastávky. Doteraz bolo možné v Bratislave takto vyhľadávať trasy len pre vodičov áut a pre chodcov. Foto: SITA/Jozef Jakubčo.

„Používatelia v Bratislave nájdu v Mapách Google spôsob, ako sa najrýchlejšie dostanú z bodu A do bodu B pešo, autom a teraz už aj mestskou hromadnou dopravou,“ poznamenal riaditeľ slovenského Googlu Rasťo Kulich.

Google spustil funkciu na svojic mapách v roku 2007

Informácie nájdu záujemcovia na Mapách Google na adrese www.google.sk/transit alebo na mobilných zariadeniach s operačným systémom Android, iOS, BlackBerry či Windows Mobile v aplikácii Mapy Google. Pri vyhľadávaní treba zadať názvy ulíc alebo na mape označiť začiatočný a cieľový bod.

Google spustil túto funkciu na svojich mapách v roku 2007. V súčasnosti na Mapách Google zobrazujú viac ako 3,8 milióna zastávok verejnej dopravy spolu s cestovnými poriadkami vo viac ako 20 tisíc mestách po celom svete. Ako prví na Slovensku využívali túto službu obyvatelia a návštevníci Žiliny.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava