Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letisko Bratislava.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Letisko Bratislava.
6. 10. 2017 14:53 Letectvo od NasaDoprava.skSITA

Travel Service sa stane majoritným vlastníkom Českých aerolínií

Česká letecká spoločnosť Travel Service sa dohodla so súčasnými akcionármi Českých aerolínií, spoločnosťami Korean Air Lines a PRISKO, na odkúpení ich podielov v ČSA. Travel Service sa po vyrovnaní transakcie stane majoritným akcionárom ČSA s podielom 97,74 %

BRATISLAVA 6. októbra (SITA) – Česká letecká spoločnosť Travel Service, a. s., v piatok oznámila, že sa dohodla so súčasnými akcionármi Českých aerolínií (ČSA), spoločnosťami Korean Air a PRISKO, na odkúpení ich podielov v ČSA.

Český štát reprezentovaný spoločnosťou PRISKO a.s., ale ešte môže od zmluvy odstúpiť v lehote piatich pracovných dní po získaní posledného súhlasu príslušného protimonopolného úradu v prípade, že sa tak rozhodne. Travel Service v súčasnosti vlastní v ČSA 34 % akcií a po vyrovnaní transakcie sa stane majoritným akcionárom ČSA s podielom 97,74 %.

Transakcie majú byť uzavreté do troch mesiacov po súhlase úradov

V prípade, že by štát od zmluvy odstúpil, Travel Service by vlastnil len 78,74 % akcií v ČSA. Tento krok je podľa aerolínií v súlade s naplňovaním dlhodobej stratégie stať sa silným európskym leteckým dopravcom fungujúcim na základe koncernu.

Majoritným akcionárom sa Travel Service stane po uskutočnení prevodu 44-percentného podielu akcií ČSA od spoločnosti Korean Air Lines Co., Ltd. a podielu 19,74 % od spoločnosti PRISKO, a. s.

Vysporiadanie predajných transakcií by sa malo uskutočniť v období zhruba troch mesiacov po udelení súhlasu príslušných úradov pre kontrolu hospodárskej súťaže v niekoľkých krajinách.

Reštrukturalizácia ČSA priniesla kladné hospodárenie a rast výkonov

„Spoločnosť Travel Service sa dlhodobo usilovala o vstup do Českých aerolínií a svoj záujem vyjadrila už v roku 2009 účasťou v privatizačnom procese. Cieľom získania majoritného podielu v ČSA je vybudovať silného leteckého dopravcu prevádzkujúceho flotilu 70 až 80 lietadiel,“ povedal predseda predstavenstva Travel Service Jiří Šimáně.

České aerolínie prechádzajú v posledných rokoch úspešnou reštrukturalizáciou, keď po rokoch strát a poklese prevádzkových výkonov nastal obrat a tretí rok v rade spoločnosť opäť vykáže kladné hodnoty hospodárenia a rast výkonov.

Travel Service lieta z dvanástich základní v siedmich krajinách

Travel Service je najväčšia česká letecká spoločnosť prevádzkujúca pravidelné linky pod značkou SmartWings, charterové lety a privátne lety kategórie business jet. Okrem Českej republiky pôsobí tiež na Slovensku, v Poľsku a Maďarsku, kde má svoje dcérske firmy. Lety prevádzkuje z dvanástich základní v siedmich krajinách.

Spoločnosť stabilne a pravidelne dosahuje kladné hospodárske výsledky. Od amerického výrobcu lietadel Boeing má Travel Service objednaných tridsať najmodernejších lietadiel Boeing 737 MAX, ktoré do flotily plánuje zaradiť v priebehu rokov 2018 až 2023. Travel Service pôsobí na trhu dvadsať rokov a za toto obdobie prepravil celkovo vyše 54 miliónov cestujúcich.

Odporúčané články

Najekologickejšou leteckou spoločnosťou je EasyJet, najškodlivejšou Air China Aerolínie Travel Service vlani prepravili celkovo päť a pol milióna cestujúcich

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Aktualizované: V kauze zmenky vypovedal aj Mika, s obžalovaným Pavlom R. riešil niektoré veci Juhokórejské stíhačky vystrelili varovné výstrely na ruské lietadlo, ktoré narušilo vzdušný priestor krajiny Video: Peter Sagan opísal moment zo stúpania na Tourmalet, ktorý obletel celý svet Návštevy regiónov treba kombinovať s komunikáciou v médiách, tvrdí Danko a šokoval ho Kollár Začarovaný kruh: Produkcia mäsa mení klímu a klíma potom zabíja dobytok Nezamestnanosť pod päť percent má 51 okresov na Slovensku, najmenej ľudí bez práce má Trenčín Politika do škôl patrí, zhodli sa Smer-SD, SNS a Most-Híd, ale nesúhlasia s propagandou

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X