Trenčiansky kraj začína s opravami ciest, poputuje na ne viac ako sedem miliónov eur

cestári, oprava ciest, rekonštrukcia ciest
Foto: ilustračné, Getty Images

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) začal s prácami na súvislých opravách ciest II. a III. triedy. Ako informoval na tlačovom brífingu predseda TSK Jaroslav Baška, v najbližšom období nechá kraj opraviť celkom 57 kilometrov ciest za približne 7,4 milióna eur.

Celková plocha opravovaných komunikácií predstavuje 390-tisíc metrov štvorcových, pričom rekonštrukcia sa dotkne 40 úsekov. „Som rád, že sa nám podarilo zrealizovať verejnú súťaž tak, aby sa rekonštrukcie mohli urobiť počas leta. V minulosti sa nám stavalo, že sa verejné obstarávanie predĺžilo a potom sa asfaltovalo počas jesenných mesiacov, kedy nie je také stabilné počasie ako v lete,“ skonštatoval Baška.

Opravovať sa budú cesty vo všetkých deviatich okresoch kraja, najväčší objem financií smeruje do okresu Partizánske, najviac úsekov zo spomínaných štyroch desiatok je v okrese Považská Bystrica. Finančne najnáročnejšou bude 800-tisícová oprava trojkilometrového úseku cesty medzi obcami Nedanovce a Krásno v okrese Partizánske.

Súvislé opravy realizuje združenie firiem Doprastav, Strabag, a Eurovia SK, ktoré sa zaviazalo všetky úseky zrekonštruovať v priebehu dvadsiatich dní. „Do akcie bude nasadených 11 živičných čiat, každá s trinástimi pracovníkmi a pracovať bude šesť obaľovní tak, aby sme splnili všetky technické požiadavky na kvalitu asfaltu a rozvoznú vzdialenosť,“ vysvetlil riaditeľ žilinského závodu Doprastavu Martin Beniač.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav BaškaMartin Beniač
Firmy a inštitúcie DoprastavEurovia SKStrabagTSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)