Trnava pre nedostatok ponúk zrušila verejné obstarávanie na mestskú autobusovú dopravu za desiatky miliónov eur

Mestska hromadna doprava trnava autobus obstaravanie maps.jpg
Foto: ilustračné, Google Maps

Trnava zrušila verejné obstarávanie na poskytovanie služieb mestskej autobusovej dopravy na obdobie desiatich rokov. Ako dôvod radnica uviedla skutočnosť, že neboli predložené viac ako dve ponuky.

Predpokladaná hodnota zákazky bola vyčíslená na 29 miliónov eur bez DPH. Rovnakú súťaž vyhlásila Trnava aj minulý rok, vtedy s predpokladanou hodnotou 24,3 milióna eur, neprihlásil sa však do nej nikto.

V súčasnosti služby mestskej dopravy v Trnave zabezpečuje spoločnosť Arriva Trnava. V rozpočte mesta na budúci rok je na úhradu služieb mestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme vyčlenená čiastka 2,1 milióna eur.

Trnava vo verejnom obstarávaní od uchádzačov požadovala, aby mali k dispozícii minimálne 34 autobusov, s ktorými na jednotlivých linkách najazdia viac ako milión kilometrov ročne. Priemerný vek všetkých autobusov nemohol prekročiť 10 rokov, najstaršie vozidlo nesmelo mať viac ako 16 rokov. Radnica plánovala podpísať s víťazným uchádzačom zmluvu na obdobie od 1. apríla 2021 do 31. marca 2031.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Arriva Trnava