Trnava sa dočká nových autobusov MHD, mesto podpísalo novú zmluvu so spoločnosťou Arriva

Arriva, autobus, MHD
Trnava obnovila zmluvu so spoločnosťou Arriva. Foto: www.facebook.com

Spoločnosť ARRIVA Trnava pokračuje v zabezpečovaní služieb mestskej hromadnej dopravy v Trnave. Vo štvrtok 1. júla nadobudla účinnosť nová zmluva mesta Trnava a dopravcu na obdobie desiatich rokov do júna 2031.

ARRIVA Trnava sa v zmluve okrem iného zaviazala kúpiť do Trnavy 34 nových autobusov. Spoločnosť o tom informovala v tlačovej správe.

Vyhrala najnižšia cena

Do verejného obstarávania na služby mestskej dopravy v Trnave sa prihlásili traja dopravcovia. Najnižšiu cenu 31,5 milióna eur ponúkla ARRIVA Trnava, ktorá mestskú dopravu v krajskom meste zabezpečovala aj doteraz na trinástich linkách s ročným výkonom viac ako jeden milión najazdených kilometrov.

V prvej etape sa na 13 liniek mestskej dopravy v Trnave dostane 17 nových autobusov, ďalších 17 do roku 2026. Slávnostné odovzdanie nových autobusov v rámci prvej etapy modernizácie vozového parku sa bude konať 7. júla.

Klimatizácia aj wifi

Dopravca sľuboval zaradiť do prevádzky nové nízkopodlažné autobusy s normou Euro 6, ktoré budú vybavené klimatizáciou, informačnými LCD panelmi v interiéri, bezplatným pripojením k internetu prostredníctvom WiFi aj akustickým informačným systémom, ktorý hlási názvy jednotlivých zastávok, a ďalšou výbavou.

„Nové autobusy sú pohodlnejšie a majú aj lepšie parametre pokiaľ ide o emisie vypúšťané do ovzdušia. Motivovaním obyvateľov k uprednostňovaniu verejnej dopravy pred prepravou osobnými autami môžeme prispieť k zvýšeniu bezpečnosti na cestách, k zlepšeniu dopravnej situácie i kvality životného prostredia,“ povedal generálny riaditeľ ARRIVA Trnava Peter Nemec.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Arriva Trnava