Trnavčania môžu cestovať na vybraných linkách s virtuálnym lístkom, kúpiť sa dá cez mobilnú aplikáciu

Arriva, autobus, MHD
Arriva nahradí od 15. novembra Slovak Lines. Foto: www.facebook.com

Zatiaľ na troch vybraných linkách spoločnosti Arriva Trnava si môžu cestujúci kúpiť cestovný lístok elektronicky cez aplikáciu, ako aj prostredníctvom platobnej karty priamo vo vozidle.

Trnavský samosprávny kraj, ktorý si služby prímestskej autobusovej dopravy objednáva, chce túto službu postupne rozšíriť do všetkých prímestských autobusov.

Rôzne benefity

Nový spôsob platby môžu podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Arriva Trnava Petra Nemca využiť cestujúci na linkách Senica – Jablonica – Bratislava, Senica – Pezinok – Bratislava a Trnava – Budmerice – Bratislava.

„Neustále motivujeme ľudí, aby presadli z áut do ekologickejších autobusov. Prichádzame s rôznymi benefitmi, ako napríklad zľavami pre rodiny či seniorov. Pri tom všetkom využívame aj smart riešenia a súčasné technológie, ktoré zjednodušia nákup cestovného lístka. Elektronická peňaženka HOPIN na vybraných autobusových linkách umožní kúpiť si lístok pohodlne prostredníctvom mobilnej aplikácie. Podobne aj novozavedená platba kartou priamo v autobuse urýchli nástup cestujúcich,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Kúpa aj cez mobilnú aplikáciu

Virtuálny cestovný lístok je možné podľa Richarda Lőrincza zo spoločnosti HOPIN kúpiť si cez jednoduchú aplikáciu, ktorá je bezplatne k dispozícií pre systémy Android aj iOS.

Po registrácií je potrebné nabiť si kredit v hodnote 5, 10 alebo 15 eur. Lístok sa dá kúpiť po zadaní nástupnej a výstupnej zastávky. Potom sa ním stačí preukázať vodičovi pri nástupe do autobusu.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Jozef ViskupičPeter NemecRichard Lőrincz
    Firmy a inštitúcie Arriva TrnavaHopinTTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)