Trnavská automobilka PSA do 5. apríla výrobu neobnoví, na jej spustenie je však pripravená

PSA Trnava
Výroba automobilov by mohla i napriek materiálovému nedostatku pokoriť hranicu jedného milióna kusov. Foto: ilustračné, SITA/Ivan Kopčáni

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia určite neobnoví výrobu do 5. apríla vrátane. Pre agentúru SITA to uviedol jej hovorca Peter Švec.

„V tomto čase neistoty je priskoro hovoriť o dátume opätovného štartu výroby. Sme pripravení obnoviť výrobu tak rýchlo, ako bude potrebné, aplikujúc všetky zdravotné opatrenia v areáli automobilky,“ doplnil.

Prijali veľmi striktné opatrenia

Výroba v trnavskej fabrike bola zastavená vo štvrtok 19. marca. Ako objasnil Švec, dôvodov bolo niekoľko, a to ochrana zamestnancov pred koronavírusom, komplikácie s dodávkami dielov a pokles dopytu o priepastných viac ako 90 % spôsobených opatreniami proti šíreniu koronavírusu. Podľa prvotných plánov mala odstávka trvať do soboty 28. marca.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Aj v čase zastavenej výroby pritom automobilka prijala ďalšie veľmi striktné opatrenia pre zvýšenie štandardu zdravotnej bezpečnosti zamestnancov.

Čaká sa na rozhodnutie skupiny

Podľa Šveca často nad rámec požiadaviek ústredného krízového štábu pri vláde SR. „Technicky sme pripravení spustiť výrobu prakticky kedykoľvek. Závisí to od rozhodnutia skupiny,“ uzavrel.

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia je lídrom vo výrobe malých vozidiel segmentu B-mainstream, tzv. platformy 1. Výstavba závodu sa začala v roku 2003, výroba sa rozbehla v roku 2006.

Celková investícia koncernu na Slovensku je približne 1,2 mld. eur. V roku 2019 vyrobil PSA na Slovensku 371 152 áut. V trnavskej automobilke aktuálne pracuje okolo 4 500 zamestnancov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Švec
Firmy a inštitúcie Groupe PSA Slovakia