Trnavská župa vyhlásila dotačnú výzvu na budovanie cyklotrás a projekty skvalitňujúce život v kraji

Cyklotrasa
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyhlásil výzvu na predkladanie žiadostí o dotáciu na rozvoj regiónov, budovanie cyklistickej infraštruktúry a podporu organizácií, ktoré sa starajú o utečencov z Ukrajiny.

Na tieto verejnoprospešné účely vyčlenil 280-tisíc eur z Fondu na rozvoj Trnavského kraja. Elektronický zber žiadostí prebieha do 5. augusta 2022. Informuje o tom v tlačovej správe Komunikačný odbor trnavskej župy.

Projekty skvalitňujúce život v kraji

O dotáciu sa môžu podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča uchádzať aj organizácie, ktoré pomáhajú ťažko skúšaným utečencom pred ruskou agresiou na Ukrajine.

„V priebehu roka sme sa rozhodli podporiť ďalšie projekty miest a organizácií, ktoré zlepšujú podmienky na život v našom kraji. Tentokrát sa zameriame na podporu výstavby prístreškov a stojanov na bicykle v areáloch základných a stredných škôl,“ upresnil Viskupič.

Oprávnenými žiadateľmi o dotáciu sú mestá a obce na území kraja, ale aj právnické a fyzické osoby, ktoré majú trvalý pobyt v Trnavskom kraji, respektíve vykonávajú činnosť na jeho území.

Minimálna výška vlastných zdrojov

Spolufinancovanie projektu z vlastných alebo z iných zdrojov žiadateľa je podľa župy stanovené na minimálne 10 percent z celkovej výšky poskytnutého grantu. Minimálna dotácia je päťtisíc eur.

Poskytnuté financie sú určené na kúpu materiálov potrebných na realizáciu projektu, na obstaranie prác a zaplatenie potrebných miezd, ale aj na úhradu honorárov alebo vypracovanie projektovej dokumentácie. Obdobie realizácie projektov bolo stanovené na marec až november 2022.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Viskupič
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)