Trnavský kraj sa musí pripraviť na dopravné obmedzenia, súvisia s cyklistickými pretekmi Okolo Slovenska

Dopravné obmedzenia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Policajti dopravnej polície budú v nedeľu 19. septembra počas záverečnej 4. etapy nápomocní organizátorom pri zabezpečení 65. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. V Trnavskom kraji musia vodiči podľa krajskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej počítať s dopravnými obmedzeniami v okresoch Hlohovec a Trnava.

V okrese Hlohovec sú obmedzenia naplánované od 12:30 do 13:40 v obciach Merašice, Dolné Trhovište a v obciach Horné a Dolné Zelenice. V okrese Trnava od 13:20 do 14:50 v obciach Šúrovce, Zavar, Trnava, Ružindol, Borová, Dlhá, Košolná, Suchá nad Parnou, Zvončín s ukončením v centre mesta Trnava.

Obmedzenia aj v centre Trnavy

Počas prejazdu cyklistického pelotónu bude podľa Linkešovej každý úsek na trase uzavretý na nevyhnutne potrebný čas, približne na 30 minút.

Výnimku bude tvoriť samotné mesto Trnava, kde polícia z dôvodu opakovaného príjazdu cyklistov do centra uzavrie Ulicu Rybníkovú s ulicou Zelený kríčok a priľahlé uličky, ktoré ústia na túto ulicu do približne 15:00. Návštevníci, ale aj obyvatelia mesta, preto musia počítať, najmä v centre, s obmedzeniami.

Potrebné zabezpečenie zvierat

Polícia v súvislosti s podujatím Okolo Slovenska žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali pokyny policajtov, ako aj ostatných osôb, ktorí budú zabezpečovať cyklistické preteky.

Zároveň žiada obyvateľov obcí, ktorí vlastnia domáce zvieratá, aby si riadne zabezpečili dvory, výbehy, oplotenia a zabránili tak ich neželaným útekom priamo pod kolesá pretekárov.

Vyvrcholenie na Štefánikovej ulici

Posledná etapa cyklistických pretekov Okolo Slovenska odštartuje v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice, a potom cez Topoľčany, Hlohovec, Šúrovce privedie pelotón do Trnavy na Štefánikovú ulicu. Po prejazde cieľom cyklisti absolvujú ešte okruh cez Ružindol, Borovú, smerom naspäť cez Suchú nad Parnou.

Tohtoročné Okolo Slovenska vyvrcholí po 159 km v centre Trnavy na Štefánikovej ulici. Aj počas záverečnej etapy budú bojovať o dve vrchárske prémie (jedna bude v Hlohovci) a tri rýchlostné prémie (jedna v obci Borová v okrese Trnava).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária Linkešová