Trnavu a Zeleneč spojí cyklotrasa, opraví sa aj povrch existujúcich cyklopruhov

cyklotrasa, bicykel
Foto: ilustračné, Getty Images

Mesto Trnava a susednú obec Zeleneč má spojiť nová cyklotrasa.

Na spolupráci pri jej plánovanej výstavbe sa dohodli Trnavský samosprávny kraj, mesto Trnava, obec Zeleneč a spoločnosť Island, ktorá na južnom okraji krajského mesta pripravuje výstavbu komerčno-podnikateľskej zóny.

Príspevok z fondov EÚ

Cyklotrasa bude podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča začínať v intraviláne Trnavy na Zelenečskej ulici, povedie po ľavej strane cesty III/1287 od kruhovej križovatky smerom na Zeleneč.

Trnavská župa zabezpečí podľa dohody vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné a stavebné konanie, predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok, a v prípade získania nenávratného finančného príspevku z fondov Európskej únie vybuduje cyklotrasu v extraviláne Trnava – Zeleneč.

Trnava schváli územný plán

Mesto Trnava sa zaviazalo zapracovať a schváliť projekt cyklotrasy v územnom pláne mesta, opraviť povrch existujúcich cyklopruhov, ako aj vykonávať ich zimnú údržbu na Zelenečskej ulici.

Zeleneč zabezpečí vypracovanie štúdie uskutočniteľnosti siete cyklotrás v katastri obce s napojením na susedné obce a schválenie siete cyklotrás v územnom pláne.

Spoločnosť Island na vlastné náklady vybuduje časť cyklotrasy od kruhovej križovatky na Zelenečskej ulici po ľavej strane cesty triedy III/1287 po celej šírke pozemku v jej vlastníctve.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Viskupič