Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
cyklotrasa, bicykel
Foto: ilustračné, Getty Images
2. 07. 2019 20:00 OstatnéTrnava od NasaDoprava.skSITA

Trnavu a Zeleneč spojí cyklotrasa, opraví sa aj povrch existujúcich cyklopruhov

Mesto Trnava a susednú obec Zeleneč má spojiť nová cyklotrasa.

Na spolupráci pri jej plánovanej výstavbe sa dohodli Trnavský samosprávny kraj, mesto Trnava, obec Zeleneč a spoločnosť Island, ktorá na južnom okraji krajského mesta pripravuje výstavbu komerčno-podnikateľskej zóny.

Príspevok z fondov EÚ

Cyklotrasa bude podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča začínať v intraviláne Trnavy na Zelenečskej ulici, povedie po ľavej strane cesty III/1287 od kruhovej križovatky smerom na Zeleneč.

Trnavská župa zabezpečí podľa dohody vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné a stavebné konanie, predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok, a v prípade získania nenávratného finančného príspevku z fondov Európskej únie vybuduje cyklotrasu v extraviláne Trnava – Zeleneč.

Trnava schváli územný plán

Mesto Trnava sa zaviazalo zapracovať a schváliť projekt cyklotrasy v územnom pláne mesta, opraviť povrch existujúcich cyklopruhov, ako aj vykonávať ich zimnú údržbu na Zelenečskej ulici.

Zeleneč zabezpečí vypracovanie štúdie uskutočniteľnosti siete cyklotrás v katastri obce s napojením na susedné obce a schválenie siete cyklotrás v územnom pláne.

Spoločnosť Island na vlastné náklady vybuduje časť cyklotrasy od kruhovej križovatky na Zelenečskej ulici po ľavej strane cesty triedy III/1287 po celej šírke pozemku v jej vlastníctve.

Odporúčané články

Elektrické kolobežky môžu jazdiť po chodníkoch, ale ministerka Saková chce určiť pravidlá Do práce na bicykli zo Bernolákova do Bratislavy? V celom kraji vznikajú cyklodiaľnice

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Sagan má pred majstrovstvami sveta silného vyzývateľa, Lucenko si po Arctic Race of Norway verí Kotleba mal podržať Ficovu vládu za to, že ich nezrušia, odkrýva Kočnerova Threema Foto: Motocyklista nezvládol zákrutu a vyletel z cesty, polícia hľadá svedkov nehody Minimálna mzda nedokáže pokryť každodenné potreby, odborári podporujú zvýšenie nad hranicu 600 eur

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X