Tunel Branisko a priľahlý úsek čaká uzávierka na niekoľko dní, vodiči budú musieť využiť obchádzku

Tunel Branisko
Tunel Branisko. Foto: ilustračné, SITA/ Viktor Zamborský
  • aktualizované 22. júla, 11:36

Od pondelka 26. júla od 7:00 do stredy 4. augusta bude čiastočne uzavretá diaľnica D1 pri Poprade, a to v úseku križovatka Mengusovce až križovatka Poprad – západ, vrátane pravej tunelovej rúry tunela Bôrik – smer Prešov. Informovalo o tom mesto Svit na svojej internetovej stránke.

Pôjde o plánovanú čiastočnú uzáveru, nevyhnutná je z dôvodu obnovy ochranného náteru sekundárneho ostenia a golierov v pravej tunelovej rúre tunela Bôrik.

Zvýši sa bezpečnosť vodičov

Vedúca oddelenia komunikácie Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková uviedla, že náter pomôže zlepšiť svetelné podmienky v tuneli, čím sa zvýši komfort a bezpečnosť motoristov.

Termín prác podľa jej slov naplánovali s ohľadom na vhodné klimatické podmienky. Aj trvanie uzávery zodpovedá rozsahu a nevyhnutnému technologickému postupu prác.

Postup prác

„Počas uzávery, ešte pred samotnou realizáciou obnovy náteru, budeme musieť demontovať, presunúť a prekryť technologické vybavenie tunela a zariadenia, ktoré zasahujú do plochy obnovovaného náteru. Následne prejdeme k vysokotlakovému otryskávaniu betónových povrchov, kontrole kvality podkladu, úprave betónového povrchu sanačnými maltami a samotnej aplikácii náteru v celkovom rozsahu 9-tisíc metrov štvorcových,“ vysvetlila postup prác Žgravčáková. Uzavretú tunelovú rúru spustia diaľničiari do prevádzky po vykonaní funkčných skúšok všetkých zariadení.

Obchádzková trasa povedie v uvedených dňoch od diaľničnej križovatky Mengusovce po ceste prvej triedy I/18 odklonom cez mesto Svit. Šoférov bude navigovať dopravné značenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Žgravčáková
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)