Tunel Višňové s úsekom D1 dostali zelenú, v piatok sa začnú práce na dostavbe

Tunel Višňové
Foto: Ilustračné, SITA/Milo Fabian

Dostavba diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové v hodnote vyše 254,8 milióna eur sa začne už tento piatok 23. apríla. Informoval o tom prostredníctvom sociálnych sietí minister dopravy Andrej Doležal. Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) už doručili oficiálne oznámenie z Úradu pre verejné obstarávanie, ktorý ukončil kontrolu pred podpisom zmluvy.

V praxi to podľa ministra Doležala znamená, že už v piatok podpíšu aj za jeho prítomnosti zmluvu s novým zhotoviteľom, odovzdajú stavenisko a začne sa stavať.

Voči vyhodnoteniu ponúk v rámci verejného obstarávania dokončenia úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové neboli doručené žiadne námietky. Víťaznou sa stala ponuka od spoločností Skanska SK, a.s., Slovensko, Skanska, a.s., Česko a Skanska S.A. Poľsko za viac ako 254,8 mil. eur.

Víťazný uchádzač deklaroval v ponuke, že 13,5 kilometra dlhý úsek D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala, vrátane 7,5 kilometra dlhého tunela Višňové, vie sprejazdniť v plnom profile do 1 002 dní od momentu podpísania zmluvy na výstavbu. Ambíciou je odovzdať motoristom úsek diaľnice do užívania najneskôr do konca roka 2023.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Doležal
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRNárodná diaľničná spoločnosť (NDS)ÚVO Úrad pre verejné obstarávanie