Turkish Airlines pre problémy lietadiel Boeing 737 Max ruší linku do Košíc

Turkish Airlines, Boeing 737 MAX 8
Lietadlo spoločnosti Turkish Airlines. Foto: ilustračné, SITA/AP

KOŠICE 24.júna (WebNoviny.sk) – Spoločnosť Turkish Airlines k 1. septembru 2019 pozastavuje letecké spojenie Istanbul – Košice. Dôvodom je problém s prevádzkovaním lietadiel typu Boeing 737 MAX. V tlačovej správe o tom informovala Karolína Linhartová z Letiska Košice.

Presúva lietadlovú kapacitu na iné linky

Sme veľmi smutní z rozhodnutia spoločnosti Turkish Airlines. Stálo nás veľa úsilia dostať túto spoločnosť do Košíc a podarilo sa nám, že sa Turkish Airlines v Košiciach udomácnila a napredovala. Pre nedostatok lietadiel a problémy s rotáciami lietadiel turecký dopravca presúva lietadlovú kapacitu určenú pre Košice na iné linky na veľkých európskych a svetových letiskách, na ktorých čelí silnej konkurencii,“ uviedol výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej.

Ako ďalej uviedol Tmej, opätovné sprevádzkovanie lietadiel typu Boeing 737 MAX je stále nejasné a podľa vyjadrení odborníkov to do konca roka 2019 nebude. „Opäť sa potvrdilo, že letecký priemysel je mimoriadne turbulentné odvetvie a regionálne letiská sú akýmkoľvek krízam vystavené ako prvé. Po prekonaní tejto globálnej situácie vynaložíme maximálne úsilie, aby Turkish Airlines do Košíc lietal opäť,“ dodal Tmej.

Potenciál pre biznis a turizmus

Od júna 2016 Turkish Airlines lieta z Košíc a môžem potvrdiť, že Košice sú výborná destinácia so značným potenciálom pre biznis aj turizmus. Počas troch rokov sme v Košiciach zaznamenali neustále zlepšovanie našich prevádzkových a finančných výsledkov,“ uviedol generálny manažér Turkish Airlines Košice Ömer Saka.

Linka bola prevádzkovaná štyrikrát týždenne počas troch rokov. Napriek momentálnemu pozastaveniu letov Turkish Airlines je množstvo destinácií v Severnej Amerike i v Ázii naďalej pohodlne dostupných s odletom z Košíc a prestupom vo Viedni, Varšave a Prahe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Turkish Airlines