Uber predstavil drony na donášku jedla a samojazdiace auto

Dron od Uberu
Donáška jedla dronmi

BRATISLAVA 14. júna – V druhý a zároveň posledný deň tretieho ročníka Elevate Summitu prezentoval Uber ako spolupracuje s predstaviteľmi vlád a priemyslu na vybudovaní prvej leteckej siete spolujazdy na svete s bezpečnými, tichými a elektrickými lietadlami Uber Air.

Okrem toho summit predstavil ďalšie technologické novinky spoločnosti Uber a budúce aktivity – od nových pokrokov v oblasti e-bicyklov a skútrov, cez inovácie v dodávkach potravín v rámci donáškovej služby Eats až po najpokročilejšie autonómne vozidlá.

Volvo a Uber prezentujú samojazdiace vozidlo

Volvo XC90 SUV je tretím vozidlom, ktoré spolu partneri vyvinuli a prvé vozidlo schopné plne samostatnej jazdy určené na výrobu.

Samojazdiace Volvo
FOTO: UBER

Základné vozidlo XC90 je vybavené kľúčovými bezpečnostnými prvkami, ktoré umožňujú Uber jednoduchú inštaláciu jeho vlastného samojazdiaceho systému. Ten umožní prípadné budúce nasadenie samojazdiacich aút v sieti Uber ako služby autonómnej spolujazdy.

Drone footage – test track(1)

Donášku jedla dronmi

Kombináciou inovatívnej technológie spoločnosti Uber Elevate so sieťou a logistickými skúsenosťami spoločnosti Uber Eats rozšíri donáška potravín dronmi kulinárske možnosti zákazníkov a skráti dodacie lehoty. Počiatočná fáza testovania v San Diegu bola zrealizovaná s McDonald’s a v priebehu tohto roka sa rozšíri o ďalších partnerov Uber Eats. Materiály pre médiá nájdete tu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom