Ulicu Mlynské nivy už uzavreli

||
Dopravná situácia na križovatke Mlynské Nivy - Karadžičova. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková.

Už v piatok večer pre výstavbu obchvatu uzavreli aj viaceré zjazdy z Prístavného mosta

Od dnešného rána je v súvislosti s výstavbou multifunkčného komplexu, súčasťou ktorého bude nová autobusová stanica, uzavretá pre automobilovú dopravu aj mestskú hromadnú dopravu (MHD) ulica Mlynské nivy.

BRATISLAVA: Dopravné obmedzenia na Nivách
Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Úplne vylúčená doprava je v úseku od križovatky so Svätoplukovou ulicou po križovatku s Karadžičovou ulicou. Pre autá budú Mlynské nivy zatvorené na rok, pre MHD na pol roka.

Už v piatok večer z dôvodu výstavby napojenia rýchlostnej cesty R7 na Bajkalskú a Prístavnú ulicu a na diaľnicu D1 uzavreli prejazdy okružnou križovatkou Prievoz pod Prístavným mostom. Táto uzávera potrvá pol roka.

Bratislavu tak čakajú rozsiahle dopravné obmedzenia, ktoré vážne narušia plynulosť premávky v hlavnom meste.

Pridali záchytné parkoviská

Bratislavský magistrát v spolupráci s políciou zriadil operačné stredisko, ktoré bude riešiť problémy týkajúce sa dopravy.

Verejnosti bude oddnes k dispozícii telefonická linka, na ktorú môžu ľudia v pracovné dni od 6:00 do 22:00 hlásiť problémy v doprave, alebo klásť otázky v súvislosti s dopravnými riešeniami.

Občanov mesto žiada, aby v prípadoch, ak nejde o záchranu života, zdravia či majetku, nevolali na tiesňové linky, ale aby telefonovali na linku operačného strediska 0800 24 2000.

Mesto pre vodičov sprístupnilo tri nové záchytné parkoviská:

  • na Zlatých pieskoch pre 130 áut,
  • pri Cintoríne Vrakuňa s približne 250 parkovacími miestami,
  • na Baltskej ulici vo Vrakuni je asi 200 miest.

Všetky záchytné parkoviská budú bezplatné a bez obmedzení.

Nivy
Foto: SITA/Branislav Bibel

Nabádajú presadnúť do MHD

Magistrát vyzval ľudí, aby obmedzili používanie áut a viac využívali hromadnú dopravu.

Na Gagarinovej ulici smerom do mesta aj z neho zriadili nové autobusové pruhy, aby doprava s väčšou kapacitou mala prednosť a z veľkej časti sa vyhla zápcham, ktoré sa ešte zhoršia.

Od pondelka do konca marca bude MHD na linkách 201, 202, 212, 75 a X72 zadarmo. Okrem toho bude Bratislavská integrovaná doprava v tomto období ponúkať aj 50-percentnú zľavu z týždenného cestovného lístka.

Magistrát tiež pripravil pre motoristov odporúčané trasy, ktoré im pomôžu vyhnúť sa zápcham. Všetky informácie sú zverejnené na internetovej stránke www.zvladneme.to.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom