United Airlines dosiahli v druhom kvartáli zisk vyše tristo miliónov dolárov a nenaplnili očakávania trhu

United Airlines
Foto: ilustračné, SITA/AP

Americká letecká spoločnosť United Airlines za druhý kvartál vykázala zisk v sume 329 miliónov dolárov. Jej hospodársky výsledok však zďaleka nenaplnil očakávania trhu.

Bez zahrnutia jednorazových položiek letecký prepravca dosiahol zisk v sume 1,43 dolára na akciu. Analytici oslovení v prieskume FactSet predpokladali, že bude na úrovni 1,85 dolára na akciu.

Počet letov budú udržiavať

Tržby spoločnosti za apríl až jún v objeme 12,11 miliardy dolárov však boli v súlade s prognózami analytikov.

V porovnaní s rovnakým obdobím predpandemického roku 2019 boli vyššie o šesť percent, hoci počet letov United Airlines bol o 15 percent menší.

Firma uviedla, že v druhej polovici tohto roka bude počet letov udržiavať na terajšej úrovni, hoci pôvodne plánovala, že ich zvýši o zhruba 10 percent.

Šéf upozorňuje na riziká

Generálny riaditeľ United Airlines Scott Kirby uviedol, že dôvodom redukcie plánov je nedostatok personálu na letiskách.

Zisk United Airlines v druhom štvrťroku tohto roka bol od vypuknutia pandémie COVID-19 prvým ziskom, ktorý firma dosiahla bez pomoci federálnej vlády.

Generálny riaditeľ leteckého dopravcu však upozornil na riziká v nadchádzajúcich šiestich až osemnástich mesiacoch pre rekordné ceny palív a „zväčšujúcu sa možnosť globálnej recesie“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Scott Kirby
Firmy a inštitúcie United Airlines