United Airlines mala v treťom kvartáli zisk 473 miliónov dolárov, pomohla tomu aj štátna dotácia

Airlines Uniteds Growth Plans
Foto: SITA/AP

Americká letecká spoločnosťUnited Airlines za tretí kvartál vykázala zisk 473 miliónov dolárov vďaka federálnej pandemickej pomoci v objeme viac ako jednej miliardy dolárov.

Viac o téme: Koronavírus

V rovnakom období pred rokom firma skončila v strate 1,84 miliardy dolárov, ale v treťom kvartáli 2019 dosiahla zisk 1,02 miliardy dolárov.

Koncom leta opäť klesali rezervácie

Tržby spoločnosti za júl až september tohto roka boli objeme 7,75 miliardy dolárov. Bolo to viac, ako analytici očakávali, ale o 32 percent menej ako v rovnakom období roku 2019.

Cestovanie leteckou dopravou na dovolenky sa zotavilo, ale koncom leta rezervácie klesli, keďže delta variant koronavírusu zvýšil počet ochorení COVID-19. Zároveň sa vytratili nádeje na oživenie služobných ciest.

Prepravcovia dúfajú v zmiernenie reštrikcií

Prepravca United Airlines očakáva, že jeho tržby vo štvrtom kvartáli budú o 25 až 30 percent nižšie ako v rovnakom kvartáli roku 2019.

Firma United a jej konkurenti však dúfajú, že ich podporí opätovné otvorenie viacerých úradov a rozhodnutie americkej vlády zmierniť reštrikcie voči vakcinovaným cestujúcim zo zahraničia od 8. novembra. Spoločnosť United minulý týždeň oznámila, že na budúci rok zvýši počet svojich transatlantických liniek.

(1 EUR = 1,1655 USD)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie United Airlines