Už vieme, ako sa bude volať nový most cez Dunaj. O názve rozhodli ľudia v hlasovaní

D4_most_cez_dunaj_1 696x392 1.jpeg
Šiesty most cez Dunaj Bratislavský samosprávny kraj

Dramatické hlasovanie o názve šiesteho bratislavského mosta cez Dunaj sa skončilo. Verejnosť rozhodla, že cez Dunaj povedie Lužný most. Vo finálnom hlasovaní zvíťazil nad Jarovským mostom a získal 69 percent hlasov.

Španielsky most vyradili

Hlasovanie prebiehalo niekoľko týždňov vo viacerých kolách a zaznamenalo aj dramatické momenty. Ministerstvo dopravy sa totiž rozhodlo vyradiť z ankety Španielsky most, ktorý získal tisíce hlasov z falošných zahraničných účtov.

V semifinálovom dueli tak vyhral Lužný most, ktorý sa vo finále stretol s Jarovským. Ten predtým zvíťazil nad Mostom M.R. Štefánika. Vo finále odovzdalo svoj hlas skoro 11-tisíc ľudí.

Už šiesty most v Bratislave

Bratislava by už budúci rok mala mať v poradí šiesty most cez Dunaj. Bude súčasťou diaľničného obchvatu okolo hlavného mesta.

Nový most bude prepájať dve veľké časti takzvaného Dunajského súmostia – hlavný most a východné predmostie na rozostavanom úseku diaľnice D4 Bratislava, Jarovce – Ivanka, sever.

Súčasťou Dunajského súmostia je tzv. západné predmostie (dĺžka 785 metrov) nad Jaroveckým ramenom, hlavný most cez kajakársku dráhu (470 metrov), hlavný most ponad Dunaj (430 metrov) a tzv. východné predmostie (1 250 metrov), ktoré premosťuje aj Biskupické rameno.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR