V Banskej Bystrici čakajú chodcov aj vodičov obmedzenia, dôvodom sú práce na protipovodňovej ochrane mesta

Banska bystrica podchod oprava cesty obmedzenia.jpg

V súvislosti s postupom stavebných prác na protipovodňovej ochrane mesta Banská Bystrica popri rieke Hron bude od 26. júla obmedzená doprava aj chodci.

Ako informuje hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák, dôvodom je výstavba oporného múru promenádneho chodníka pred križovatkou ciest I/66 a II/591.

Počas výstavby, až do 1. septembra, bude znížený počet jazdných pruhov, a to uzatvorením vonkajšieho, priameho jazdného pruhu odbočujúceho doprava.

Šírkové pomery

Pre obnovu prístrešku nad schodiskom podchodu pod cestou I/66, medzi Štefánikovým nábrežím a Kapitulskou ulicou, a výstavbu nového nábrežného múru s promenádnym chodníkom, bude z hľadiska bezpečnosti nutné uzavrieť autobusovú zastávku Štefánikovo nábrežie. Tiež je potrebné úplne uzatvoriť tento podchod, chodník od križovatky ulice 9. mája po autobusovú zastávku, ako aj chodníky ponad Hron na ulici 9. mája v tomto úseku,“ popisuje hovorca.

Šírkové pomery neumožňujú uskutočniť stavebné práce po častiach. Schodisko podchodu a chodník budú uzavreté od 26. júla do 1. septembra.

Uzavretá zastávka

Autobusová zastávka Štefánikovo nábrežie a prislúchajúci chodník budú uzavreté od 26. júla do 30. novembra, pričom tieto uzávierky sú naviazané na opätovné spustenie autobusovej zastávky na ulici Národná do prevádzky.

Ako náhradné trasy pre občanov budú slúžiť chodníky na ulici Hronské predmestie a ulici Bellušova vedúce k lávke ponad rieku Hron pri zimnom štadióne a chodníky ulíc Hronské predmestie a pod Urpínom k mostu nad riekou Hron pri malej železničnej stanici,“ uzavrel Bocák.

Celkové náklady

Realizácia projektu protipovodňovej ochrany v meste pod Urpínom v dĺžke 7,38 kilometra popri rieke Hron medzi mestskými časťami Majer a Radvaň sa začala už koncom roka 2018.

Celkové náklady predstavujú približne 26 mil. eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Projekt počíta s rekonštrukciou, prípadne vybudovaním nových ochranných múrikov popri rieke Hron. Súčasťou výstavby je aj výstavba podzemných tesniacich stien.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Bocák
Firmy a inštitúcie SVP Slovenský vodohospodársky podnik