V Banskej Bystrici opravia kritické úseky ciest a chodníkov

Bb_tr. snp.jpg
Foto: MÚ Banská Bystrica
Slovo pri výbere rekonštruovaných komunikácií majú aj samotní obyvatelia

Banskobystrická samospráva plánuje súvislé opravy ciest a chodníkov, ktoré sú v zlom stave. Mesto tak už druhé volebné obdobie pokračuje v znižovaní vysokého investičného dlhu z minulosti voči miestnym komunikáciám. V roku 2019 na ich opravu vyčlenilo takmer 312-tisíc eur, pričom najviac financií pôjde na rekonštrukcie komunikácií na sídlisku Sásová.

„Opäť sme sa zamerali na kritické úseky ciest a chodníkov v rôznych lokalitách nášho mesta. Z Fondu dopravnej infraštruktúry bolo tento rok na ich opravu vyčlenených takmer 312-tisíc eur,“ informoval prednosta banskobystrického mestského úradu (MsÚ) Martin Adamec.

V aktuálnom roku podľa prednostu opraví mesto vozovku v centre a pravý chodník na Komenského ulici za takmer 52-tisíc eur. Opravia aj časť cesty na Triede SNP za 43-tisíc eur.

Schodisko karpatska javornicka.jpg
Foto: MÚ Banská Bystrica

V Sásovej mesto investuje do opráv takmer 131-tisíc eur. „Zameriame sa na schodisko Karpatská – Javornícka, ktoré sa nachádza neďaleko materskej školy. Obnovíme chodník a vozovku pri zariadení pre seniorov na Krivánskej ulici, kde budú upravené aj parkovacie plochy pri vozovke. V areáli škôlky na Tatranskej ulici opravíme chodníky, príjazd pre zásobovanie aj časť vozovky na Rudohorskej,“ doplnil Adamec.

Vyberajú poslanci na podnet obyvateľov

Opravy čakajú aj chodníky na Slnečnej ulici na Fončorde za 32-tisíc eur. Na tomto sídlisku zrekonštruujú komunikácie aj na Švermovej ulici a uliciach Zelená a Jazmínová. Na sídlisku Radvaň opravia cestu pri rodinných domoch na Stromovej ulici za takmer 32-tisíc eur.

„Znížiť investičný dlh z minulosti nie je jednoduché. Minulý rok sme obnovili dve dôležité cestné tepny – Zvolenskú cestu a Poľnú ulicu, čo zvýšilo komfort cestovania mnohým vodičom aj chodcom. Tento rok pokračujeme ďalej. Slovo pri výbere majú aj samotní obyvatelia, ktorí sa kedykoľvek môžu obrátiť na svojich volených zástupcov. Každý obvod disponuje prostriedkami, ktoré sú určené na opravy miestnych komunikácií a aj na základe podnetov od Banskobystričanov potom poslanci vyberú úseky určené na opravu,“ povedal primátor mesta Ján Nosko.

Pocac prac na bernolakovej ulici.jpg
Počas prác na Bernolákovej ulici | Foto: MÚ Banská Bystrica

Oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí ako správca miestnych komunikácií komunikuje so zástupcami výborov mestských častí. Na základe určených priorít následne realizuje opravy ciest a chodníkov na území mesta. Zoznam týchto miestnych komunikácií na rok 2019 za jednotlivé volebné obvody ešte nie je kompletný.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom