V Banskobystrickom kraji rekonštruujú cesty druhej a tretej triedy za jeden milión eur, doprava bude regulovaná

Cestári, rekonštrukcia cesty
Foto: ilustračné, Getty images

V okresoch Banská Štiavnica, Žarnovica a Žiar nad Hronom pokračuje rekonštrukcia ciest druhej a tretej triedy. V tlačovej správe o tom informuje spoločnosť Eurovia SK, ktorá opravu vozovky realizuje pre Banskobystrický samosprávny kraj za viac ako 1,075 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Obnoví sa deväť úsekov komunikácií

Opravy komunikácií vykonávajú v polovičných profiloch a vodiči tak budú musieť zvýšiť svoju pozornosť. Doprava bude riadená svetelnou signalizáciou a podľa potreby aj regulovčíkmi.

Počas rekonštrukcie sa spolu obnoví deväť úsekov komunikácií a prvým, ktorý sa už zrealizoval, je cesta okolo Počúvadlianskeho jazera. Oprava každého úseku bude zahŕňať odfrézovanie pôvodnej asfaltovej vrstvy a následné kladenie novej asfaltovej vrstvy.

V rámci stavebných prác sa použije viac ako 12-tisíc ton asfaltovej zmesi a zrealizuje sa nový povrch vozovky s výmerou viac ako 66-tisíc metrov štvorcových. V troch okresoch sa obnoví deväť úsekov s celkovou dĺžkou viac ako 10 kilometrov. Medzi najvýznamnejšie úseky patrí prieťah cez mesto Žarnovica a cesta tretej triedy okolo Počúvadlianskeho jazera. Práve to je totiž jedným z najnavštevovanejších miest v okrese Banská Štiavnica,“ informuje PR manažérka a hovorkyňa spoločnosti Eurovia SK Simona Tančáková.

Predpokladaný koniec prác v auguste

V okrese Banská Štiavnica sa opravia dva úseky s celkovou dĺžkou 1,58 kilometra. V Žarnovickom okrese to budú dohromady štyri úseky s dĺžkou 2,654 kilometra.

V okrese Žiar nad Hronom sa opravia tri úseky v celkovej dĺžke 6,484 kilometra. Predpokladaný koniec rekonštrukčných prác je naplánovaný na august. Účelom stavebných úprav je odstránenie nevyhovujúceho a havarijného stavu vozoviek v určených úsekoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Simona Tančáková
Firmy a inštitúcie Eurovia SK