V Bratislave bude MHD jazdiť častejšie, Dopravný podnik postupne ruší mimoriadny režim

Bv.jpg
Bratislavská MHD bude premávať v režime školské prázdniny Foto: DPB

Dopravný podnik Bratislava (DPB) posilňuje linky mestskej hromadnej dopravy. Magistrát hlavného mesta o tom informoval na sociálnej sieti. „Dopravný podnik Bratislavy pristupuje v súvislosti s narastajúcim počtom cestujúcich k posilneniu spojení bratislavskej MHD. Mimoriadny režim COVID-19, ktorý bol zavedený na električkových a trolejbusových linkách, už ďalej nebude v platnosti,“ uviedlo mesto a doplnilo, že zvýšením počtu vozidiel v teréne bude DPB zároveň znižovať koncentráciu ľudí v jednom dopravnom prostriedku, čím lepšie ochráni cestujúcich.

MHD prechádza na režim školské prázdniny

Posilnenie MHD bude v dvoch vlnách. Od pondelka 18. mája bude posilnená premávka všetkých trolejbusových liniek na režim Školské prázdniny.

„Na linke 201 budú opäť všetky spoje premávať v plnej trase Hlavná stanica – Čiližská. Prosíme cestujúcich, aby v cestovných poriadkoch upriamili pozornosť na stĺpec Pracovný deň – školské prázdniny,“ upozorňuje mesto.

Od stredy 20. mája bude posilnený celodenný interval všetkých električkových liniek na šesť minút.

„Posilová linka 7 bude naďalej premávať iba v rannej a popoludňajšej špičke. Cestujúci uvidia správne časy odchodov v bežnom stĺpci cestovných poriadkov, teda Pracovný deň,“ doplnilo mesto. Autobusové linky budú aj naďalej premávať v režime Pracovný deň – školské prázdniny.

Nasadia veľkokapacitné autobusy

Dopravný podnik Bratislava pristupuje tiež k trvalému posilneniu náhradnej dopravy na trase Karlova Ves, Dlhé diely a Dúbravka.

„Do cestovných poriadkov bude trvalo vložených ďalších sedem vozidiel, ktoré zabezpečia čo najväčšiu pravidelnosť premávky aj v prípade zdržaní na trase,“ uviedlo mesto a doplnilo, že linky 83 a 84 budú posilnené vozidlami v dĺžke až 19,5 metra, ktoré majú najvyššiu kapacitu.

Podľa mesta DPB po zavedení mimoriadneho režimu 16. marca zaznamenal pokles dopytu až na úroveň 20 percent.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

„Tento sa postupne zvyšuje a v súčasnosti dosahuje hodnoty približne 40 – 50 percent predkrízového dopytu po cestovaní MHD,“ uzavrelo mesto.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom