V bratislavskej MHD príde k viacerým zmenám, dotknú sa aj nočných spojov

BRATISLAVA: Výstražný štrajk vodičov MHD
Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher

Od júla nastanú viaceré zmeny v mestskej hromadnej doprave (MHD) v Bratislave. Dopravný podnik Bratislava (DPB) od 1. júla predlžuje linku 66, upravuje školské spoje na linke 145 a mení cestovné poriadky autobusových liniek. V tlačovej správe o tom informuje hovorca DPB Martin Chlebovec.

„Linka 66 doteraz jazdila zo zastávky Trhovisko po Domkársku ulicu a späť. Po novom DPB pridáva nové zastávky a predlžuje trasu až do lokality novovzniknutého sídliska pri Hraničnej ulici v lokalite Grófska niva,“ uviedol hovorca a dodal, že ide o dočasné riešenie, ktoré bude fungovať do vybudovania novej trolejbusovej trate.

Plánujú ekologickejšiu dopravu

„Grófsku nivu plánujeme v budúcnosti obsluhovať ekologickejším variantom – trolejbusmi. Plánovaná trať spojí rozvojové územie s Trnavským mýtom a nemocnicou na Kramároch,“ vysvetlil predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Cestujúci môžu na zastávke Pažítková v smere na Domkársku prestúpiť na trolejbusové linky č. 201, 202 a 212, vďaka ktorým sa dopravia do centra alebo na Hlavnú stanicu Bratislava. V opačnom smere bude možné prestúpiť na zastávke Prievozská.

„Názov zastávky Grófska niva zvolil DPB tak, aby sa nezamieňal s názvom Mlynské nivy, na ktorý sú cestujúci zvyknutí najmä pre lokalitu autobusovej stanice,“ dodal Chlebovec.

Upravia aj školský spoj

Okrem nových zastávok DPB upravuje aj školský spoj na linke 145. Ráno a popoludní bude premávať po okružnej trase Koliba – Bárdošova – Klenová – Vlárska – Jaskový rad – Bárdošova – Koliba. Na ulici Klenová obnoví zastávky Rozvodná a Klenová smerom k Vlárskej ulici. „Časy odchodov zo zastávky Koliba ostávajú nezmenené, odchody smerom na Kolibu posúva DPB o niekoľko minút neskôr,“ konštatuje hovorca DPB.

Od 1. júla DPB zlepšuje tiež prestupy medzi spojmi. Nočné linky N91 a N93 zastavia aj na Panónskej ceste, aj na Jasovskej ulici. Linky 32 a 33, premávajúce medzi Dlhými dielmi a Riviérou lepšie nadviažu na električky č. 4 a 9.

„Keďže sa doprava v meste dynamicky mení, DPB dlhodobo zbiera a vyhodnocuje údaje z dopravných prostriedkov a na základe nich prispôsobuje cestovné poriadky. Výsledkom sú drobné posuny odchodov na viacerých linkách s cieľom zvýšenia presnosti MHD,“ uzavrel hovorca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Rybanský
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava