V Bratislavskom kraji bude od júla premávať vlak Záhoráčik, vybavený je aj špeciálnym cyklovozňom

Vlak Záhoráčik
Letný vlak Záhoráčik štartuje svoju letnú sezónu v sobotu 3. júla. Foto: www.facebook.com

Od júla začína premávať v Bratislavskom kraji letný turistický vlak Záhoráčik. Na svojej webovej stránke o tom informuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

„Letný vlak Záhoráčik štartuje svoju letnú sezónu v sobotu 3. júla. Premávať bude v letnej turistickej sezóne každý víkend trikrát denne,“ uvádza samospráva.

Projekt financuje ministerstvo

Východiskovou stanicou bude Hlavná stanica Bratislava a konečnou zastávkou Plavecké Podhradie. Vlak je vybavený aj špeciálnym cyklovozňom a prevádzkovať ho bude Železničná spoločnosť Slovenska (ZSSK). Projekt financuje Ministerstvo dopravy SR.

„Turistický cyklovláčik je skvelý príklad, ako naštartovať cestovný ruch v kraji. Cesta je veľmi príjemná, vychutnáte si panorámy Záhoria a máte veľa možností na výlety. Ak sa doveziete až do Plaveckého Podhradia, môžete si vyjsť na hrad aj známu rozhľadňu na Vápennej,“ skonštatoval predseda BSK Juraj Droba.

Náučný chodník

Okrem Plaveckého Podhradia je možné prejsť Náučný chodník Plavecký kras. „Turisticky lákavý je aj výhľad na panorámu Malých Karpát a Záhorskú nížinu z vrchu Vysoká, na ktorú sa dostanete z obce Kuchyňa. Kuchyňa je zároveň aj ideálnym štartovacím bodom pre cyklovýlety na Zochovu chatu alebo rozhľadňu Veľká homoľa,“ dodáva BSK.

Podrobnejšie informácie k cestovným poriadkom, ako aj mapu, tipy na výlety, cyklovýlety či fotografie sú dostupné na adrese www.bratislavskykraj.sk/zahoracik.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Droba
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny krajZSSK Železničná spoločnosť Slovensko