V Bratislavskom kraji budú regionálne autobusy premávať bez obmedzení, obnovia sa aj viaceré spoje

Autobus, Slovak Lines
Autobus spoločnosti Slovak Lines. Foto: ilustračné, SITA/Braňo Bibel

Od pondelka 26. apríla budú v pracovných dňoch premávať regionálne autobusové linky Slovak Lines zaradené do Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) podľa štandardného cestovného poriadku. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

„V súvislosti so zlepšujúcou sa situáciou, s uvoľňovaním opatrení a postupným návratom žiakov do škôl pristúpil k tomuto kroku Bratislavský samosprávny kraj (BSK) ako objednávateľ výkonov v regionálnej autobusovej doprave na území IDS BK,“ uviedla Vozárová a dodala, že súčasne sa tým končí doteraz platný prázdninový režim.

Od 26. apríla tak budú všetky linky regionálnej autobusovej dopravy Slovak Lines, ktoré sú súčasťou IDS BK, premávať v pracovných dňoch podľa cestovných poriadkov platných pre režim školský rok.

Obnovené budú viaceré spoje

„Počas školského roka budú opäť premávať spoje označené v cestovných poriadkoch poznámkou X10. Spoje označené poznámkou X11 nebudú počas školského roka premávať,“ upresnila Vozárová a pripomenula, že v prostriedkoch verejnej dopravy naďalej platí pre cestujúcich povinnosť nosiť respirátor.

„Zároveň budú obnovené linky 510 (Bratislava – Svätý Jur) a 715 (Miloslavov – Dunajská Lužná – Kalinkovo – Hamuliakovo), ktoré premávajú len počas pracovných dní školského roka,“ doplnila.

Na cesty sa vrátilo desaťtisíce áut

„Teší ma, že situácia na celom Slovensku sa zlepšuje a postupne sa uvoľňujú opatrenia. Uvoľňovanie protipandemických opatrení však posledné dni prinieslo na cesty desaťtisíce áut a dlhé kolóny, od ktorých sme si už odvykli. Preto je veľmi dôležité, aby sme čo najviac využívali verejnú dopravu,“ podotkol predseda BSK Juraj Droba.

Bratislavská integrovaná doprava (BID) ako organizátor IDS BK víta návrat prevádzkovania prímestskej autobusovej dopravy v pracovných dňoch do štandardného režimu. Oproti aktuálnemu stavu príde k navýšeniu ponuky spojov o viac ako 10 percent, najmä v čase prepravnej špičky a k zabezpečeniu základnej obsluhy škôl v rámci celého územia IDS BK,“ uzavrela generálna riaditeľka BID Zuzana Horčíková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva VozárováJuraj DrobaZuzana Horčíková
Firmy a inštitúcie Bratislavská integrovaná dopravaBSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)Slovak Lines