V Bratislavskom kraji od júna pribudnú školské prímestské spoje

Štartuje integrovaná doprava na Záhorí
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo

V Bratislavskom kraji od júna pribudnú školské prímestské spoje. Informoval o tom hovorca Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Miroslav Staník.

Spoje budú obsluhovať viac zastávok

V súvislosti s uvoľňovaním opatrení a návratom vybraných skupín žiakov do škôl sa od nedele 31. mája upravujú niektoré cestovné poriadky prímestskej autobusovej dopravy Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK),“ uviedol hovorca a dodal, že nad rámec platných prázdninových cestovných poriadkov sa pridávajú vybrané školské spoje, ktoré budú premávať počas júna v pracovných dňoch.

Časť autobusových spojov, ktoré doteraz jazdili počas prázdninového cestovného poriadku budú nasledujúci mesiac obsluhovať viac zastávok, aby sa žiaci dostali načas do materských a základných škôl,“ doplnil hovorca.

MHD v Malackách bude obnovená v plnom rozsahu

V rámci linky 215 Bratislava – Marianka – Stupava bude pridaný ranný spoj do Stupavy, na linke 235 Malacky – Jablonové pribudne ranný spoj v smere do Malaciek a popoludňajší spoj v smere do Jablonového. Na linke 240 Malacky – Vysoká na Morave pribudne ranný spoj v smere do Malaciek, na linke 265 Malacky – Malé Leváre popoludňajší spoj. V rámci linky 521 Bratislava – Pezinok – Limbach bude pridaný ranný spoj do Pezinka a dva popoludňajšie spoje do Limbachu, na linke 522 Pezinok, železničná stanica – Pezinok, nemocnica pribudne jeden ranný a dva popoludňajšie spoje.

Na linke 529 Pezinok – Viničné – Senec pribudnú ranné spoje v oboch smeroch, na linke 550 Bratislava – Štefanová jeden popoludňajší spoj. V rámci linky 559 Dpľany – Štefanová – Budmerice – Báhoň pribudnú dva popoludňajšie spoje v oboch smeroch a na linke 727 Bratislava – Šamorín dva ranné spoje v oboch smeroch. V Malackách bude obnovená mestská hromadná doprava v plnom rozsahu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Staník