V Bratislavskom kraji spúšťajú novú mobilnú aplikáciu pomocou ktorej môžu cestujúci sledovať svoje spoje

Woman with mask using phone with city traffic background
Foto: Getty images

Nová mobilná aplikácia Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) prináša online dáta o príchode a aktuálnej polohe spojov. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Miroslav Staník.

Pohodlnejšie cestovanie pomocou aplikácie

„Cestovanie verejnou hromadnou dopravou v Bratislavskom kraji bude ešte pohodlnejšie, BID prináša aktualizovanú verziu mobilnej aplikácie IDS BK, ktorá obsahuje už aj online dáta, edukáciu pre nových užívateľov či systém hodnotenia aplikácie užívateľmi,“ uviedol hovorca.

Zobrazovanie odchodov spojov zo zastávok už zohľadňuje aktuálne dostupné informácie o prípadnom meškaní.

Údaje sú zobrazované na virtuálnej zastávkovej tabuli a informácia o príchode a meškaní je uvedená aj pri spojoch, ktoré si cestujúci vyhľadá vo vyhľadávači. Okrem toho v aplikácii pribudli prehľady trás spojov.

Plánovanie cesty bude jednoduchšie

„Naším cieľom je, aby cestovanie v IDS BK bolo atraktívnejšie, pohodlnejšie a rýchlejšie. Preto sme pristúpili k aktualizácii mobilnej aplikácie, ktorá okrem iných vylepšení obsahuje už aj online dáta zohľadňujúce prípadné meškania spojov. Práve táto funkcionalita výrazne pomôže cestujúcim pri plánovaní cesty či kúpe cestovných lístkov,“ povedala generálna riaditeľka BID Zuzana Horčíková.

Pre nových užívateľov aplikácie IDS BK je pripravený edukatívny úvod, ktorý cestujúcich pri prvom spustení appky oboznámi s jej možnosťami.

Cestujúci môžu ušetriť na cestovnom

„Pri príprave aktualizácií aplikácie IDS BK je pre BID kľúčová spätná väzba od cestujúcich. Preto bola pridaná funkcia, vďaka ktorej appka po určitom počte zakúpených lístkov osloví užívateľa, aby sa podelil o postrehy z jej používania,“ podotkol hovorca BID.

Mobilná aplikácia IDS BK ponúka cestujúcim cestovné poriadky všetkých dopravcov, ktorí sú zapojení do IDS BK – Dopravný podnik Bratislava, RegioJet, Slovak Lines a Železničná spoločnosť Slovensko.

Cestujúci tiež majú možnosť kúpiť si cestovné lístky, ktoré platia vo všetkých spojoch IDS BK. Lístky zakúpené v aplikácii sú o 10 percent lacnejšie ako papierové cestovné lístky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav StaníkZuzana Horčíková
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik BratislavaRegioJetSlovak LinesZSSK Železničná spoločnosť Slovensko