Rezidenčné parkovanie v bratislavskom Novom Meste sa odkladá, magistrát totiž zrušil niekoľko parkovacích miest

Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Bratislavská mestská časť Nové Mesto dočasne pozastavila vyznačovanie nových miest pre regulované parkovanie. Na sociálnej sieti to uviedol Rudolf Kusý, starosta Nového Mesta, ktoré v lokalite Tehelné pole pripravuje spustenie pilotného projektu rezidentského parkovania.

Prerušili vyznačovanie parkovacích miest

„Po tom, ako som sa dozvedel, že na magistráte zmenili náš pôvodný projekt a zrušili deväť parkovacích miest na ulici Odbojárov, požiadal som kolegov z EKO podniku, aby prerušili vyznačovanie nových čiar,“ uviedol Kusý a dodal, že zvolal mimoriadnu poradu s kolegami z novomestskej parkovacej spoločnosti, ako aj s projektantom.

„K situácii na ulici Odbojárov sme si dohodli s bratislavským primátorom Matúšom Vallom na budúci týždeň videokonferenciu, kde sa okrem iných tém pokúsime objasniť vzniknutú situáciu a pomôcť zachrániť parkovacie miesta, ktoré spĺňajú technické normy, či už na rozmery parkovacieho miesta, alebo na požadovanú šírku priľahlého chodníka,“ uzavrel starosta.

Pilotný projekt pozastavila pandémia

Regulované parkovanie v Novom Meste malo pôvodne začať platiť od 1. mája tohto roku, v dôsledku pandémie sa však jeho spustenie posunulo.

„Prípravy pilotného projektu regulovaného parkovania, ktoré sa stane súčasťou celomestskej parkovacej politiky, však aj naďalej pokračujú,“ uviedlo Nové Mesto.

Celomestská parkovacia politika má v hlavnom meste začať platiť od 1. januára 2021. Vlastný pilotný parkovací systém zaviedla mestská časť Petržalka vlani v novembri a začiatkom tohto roka aj mestská časť Ružinov v lokalite 500 bytov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rudolf Kusý